עוד בחדשות ודעות
 >  > 

המצעד בי-ם: "לא מבטלים; עוקבים אחר המצב"

הבית הפתוח: "אנחנו מנוסים בהפקת אירועי גאווה בזמנים קשים". למרות המצב הביטחוני, כמעט שלא נרשמים ביטולים מצד תיירים

למרות האירועים הביטחוניים בצפון, הודיע הבית הפתוח כי לעת עתה, הוא מתכוון לקיים את אירועי הגאווה העולמיים בירושלים כרגיל. עם זאת, בבית אומרים כי הם עוקבים אחר המצב. רק בודדים מהתיירים שעתידים להגיע למצעד ביטלו את בואם עקב האירועים.

הארגון מסר ל- GoGay כי "הבית הפתוח מנוסה בהפקת אירועי גאווה גם בזמנים הקשים והמתוחים ביותר שעברו על ירושלים, כפי שעשינו בהצלחה בארבע השנים האחרונות. בימים סוערים אלו, אנחנו סבורים שהמסרים האופטימיים של סובלנות והימנעות מאלימות הם משמעותיים מתמיד. אנחנו עוקבים בדריכות אחר המצב, וממשיכים לעבוד לקראת שבוע אירועי הגאווה העולמיים בירושלים, ה-6 עד ה-12 באוגוסט 2006. נכון למועד פרסום הודעה זו (יום שני), אירועים ציבוריים בירושלים מוסיפים ומתקיימים כמתוכנן. אנו מזמינים את הציבור להוסיף ולעקוב אחר התפתחות המצב ביחד איתנו".

יושבת ראש הארגון, נועה סתת, אמרה כי "אנחנו עוקבים אחרי המצב כדי לקיים את האירועים. כרגע ביטול לא בא בחשבון, אבל צריך לעקוב". יצוין כי קיומו של המצעד תלוי, בשלב זה, באישורה של המשטרה לאירועים. זו טרם נתנה את תשובתה בעניין.

לטענת סתת, המצב הביטחוני לא הוביל לגל של ביטולים מצד תיירים שאמורים להגיע למצעד. לדבריה, "בשלב זה, ההכנות וההיערכות לאירועי הגאווה העולמיים בעיצומן ואין מגמה של ביטולים מחוץ לארץ".

ראסל לורד, האחראי על ריכוז הזמנת חבילות הנופש לישראל במסגרת אירועי הגאווה העולמיים, אמר כי בעקבות המצב הביטחוני, "בימים האחרונים הרבה אנשים שואלים שאלות. להפתעתי, נכון לעכשיו, אף אחד מאלה שהזמינו דרכי לא ביטל. שואלים מה אני מתכוון לעשות כדי להיות בטוחים ואני עונה להם והם מקבלים את ההסברים שלי".

לורד הוסיף כי "בהחלט בזכות הכתבה ב- GoGay, שתורגמה לאנגלית והופיעה בהרבה מקומות בארצות הברית, שילשתי את מספר המזמינים לאירועים והוספתי עוד אוטובוס".

בתוך כך, הבית הפתוח פרסם לפני ימים אחדים כרוז תגובה לכרוז חרדי, המנוסח בצורה דומה לאותו כרוז, תחת הכותרת "מול איומים אין רחובות שוממים!" "אז מה רע?", נכתב בכרוז, "לקראת המצעד המרומם אנו מבטיחים בכל לשון של אהבה שאנחנו ננקוט בכל האמצעים החוקיים כדי ליצור את המצעד. ומי שהחיים חשובים לו, ישתתף אתם ויסייע להם". גם על הכרוז הזה חתום "מטה הפעולה".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...