עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"מי שהחיים חשובים לו - שלא יגיע למצעד"

כרוז חדש בי-ם: "ננקוט בכל האמצעים האפשריים לעצור את המצעד". סער נתנאל: "ביום בו נופלות קטיושות, הם ממשיכים בהסתה"

נמשכת המלחמה בנוגע למצעד ירושלים: לאחר שבימים האחרונים ריססו אקטיביסטים גאים כתובות גרפיטי התומכות במצעד הגאווה עולמי בעיר, הוציאו אתמול (חמישי) גורמים המתנגדים למצעד כרוז חדש, בו הם מזהירים כי הם ינקטו "בכל האמצעים האפשריים כדי לעצור את המצעד".

הכרוז הופץ במקומות רבים במרכז ירושלים, בהם לאורך רחוב יפו וליד הפאב הגאה "שושן". תחת הכותרות "אין עונשין אלא אם מזהירין!" ו"אזהרה!", נכתב בכרוז: "לקראת המצעד המכוער אנו מזהירים בכל לשון של אזהרה שאנחנו ננקוט בכל האמצעים האפשריים, כדי לעצור את המצעד. מי שהחיים חשובים לו, לא ישתתף אתם ולא יסייע להם". על הפשקוויל חתום "מטה הפעולה".

כרוז זה אינו הפרסום הראשון השנה הכולל איומים על הצועדים במצעד הגאווה בירושלים. השבוע נתלו פשקווילים המציעים פרס של 20,000 שקלים למי שירצח הומו והמכילים הוראות הכנה לבקבוקי תבערה.

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל (מרצ), אמר בתגובה לכרוז כי "כשהגעתי לשושן - די נדהמתי לראות את ערימת כרוזי השטנה לאורך רחוב יפו וברחוב שושן. ביום שבו נופלות קטיושות על הצפון ועל חיפה, מדהים לגלות שהם עוד בשלהם וממשיכים להוציא איומים מפורשים והסתה לרצח. אסור לנו להיכנע לאלימות ולכן - חשוב שהמצעד יצעד, לא רק לקהילה הגאה אלא לכל רשויות החוק ולציבור בכללותו".

על הגרפיטי בעד המצעד אמר נתנאל כי "יפה לראות שבקהילה הגאה יודעים להשיב מלחמה. אצלנו זה לא באלימות ולא בשטנה אלא במסרים חיוביים". לדבריו, "אם ירושלים יכולה לסבול את כל פשקווילי השטנה ודברי ההסתה - היא יכולה לסבול גם גרפיטי הומוריסטי ומנוסח חיובית".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...