עוד בחדשות ודעות
 >  > 

כרוזים: 20 אלף שקל למי שירצח הומואים

בשכונות החרדיות בירושלים חולקו מנשרים הקוראים לרצח הומואים. בין השיטות: בקבוק תבערה, מקלות ואלות. החרדים מכחישים

בקבוק תבערה, מקל עם מסמר בקצהו ואלות הם רק חלק מכלי הנשק עליהם ממליצים כרוזים שחולקו הלילה (ג') בתיבות הדואר של תושבי שכונות חרדיות בירושלים, לצורך פגיעה במשתתפים במצעד הגאווה העולמי המתוכנן להתקיים בעיר בעוד כחודש. המנשרים מבטיחים פרס כספי של 20 אלף שקלים למי שיצליח להרוג אחד מבין "אנשי סדום ועמורה". המשטרה פתחה בחקירה.

זו הפעם הראשונה שבה קוראים גורמים בקהילה החרדית בגלוי לאלימות כלפי הומוסקסואלים. בגלי צה"ל דווח כי הכרוזים חולקו בשכונות חרדיות בירושלים ובהן שכונת גאולה ומאה שערים. הכרוז מסביר גם כיצד להכין את בקבוקי התבערה, ומזהיר "לדאוג לסגור את הפקק היטב כדי שלא יישפך עליך אלכוהול, כדי למנוע ממך כוויות". כלי הנשק המאולתרים זכו להיקרא על שמו של ישי שליסל, שדקר שלושה צועדים במצעד הגאווה בשנה שעברה. בין כלי הנשק - "שליסל שפיישל" - בקבוק תבערה, "שליסל ספייק" - מקל ובקצהו מסמר ו"סאטמר קלאפר" - גרב ובתוכה אבן גדולה.

הוראות הפעלה: ייצור אמצעי לוחמה נגד הומואים. "במצעד עומדים לצעוד בירושלים הקדושה 300 אלף חיות מושחתות המחכות בכיליון עיניים שיוכלו להציג עצמם לראווה אל מול ילדינו ותורתנו הקדושה, הם ינסו בכל כוחם לטמא כמה שיותר מילדינו הטהורים", נכתב בכרוז.

הכרוז שחולק בירושלים חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) אמרה הבוקר בגלי-צה"ל, כי מדובר בהסתה חמורה. לדברי גלאון, הכרוזים הם ניסיון הסתה של הציבור החרדי, שתוצאותיו מסכנות חיי אדם. גלאון אמרה עוד כי על המשטרה לחקור את העניין ולמצוא את זהותם של האחראיים על הדפסת וחלוקת הכרוזים. חגי אלעד, מנכ"ל הבית מסר בתגובה כי "הבית הפתוח שב וקורא להפסקתם של מעשי ההסתה העבריינים נגד הקהילה ההומו-לסבית. לנוכח גלי ההסתה לא נכנע לאלימות, וב- 10 לאוגוסט נצעד בירושלים בקריאה לסובלנות ושוויון זכויות". החרדים מכחישים בעדה החרדית דחו היום את הפרסומים ואמרו כי לא מדובר בכרוז רשמי. מנהיגים בציבור החרדי פרסמו גילוי דעת ובו כתבו כי מבדיקה שערכו בבתי דפוס המזוהים עם הזרם הקנאי בעדה עולה כי הכרוזים לא הודפסו בירושלים. "הארץ" מדווח כי גורמים חרדים אמרו כי בעלי בתי הדפוס אמרו כי לא הדפיסו את הכרוזים וציינו כי גם אילו היו מתבקשים לעשות כן, הם היו מסרבים. "כל הסימנים מובילים לימין הקיצוני ביהודה ושומרון", אמרו לכתבי העיתון גורמים בעדה החרדית, שלא הסכימו להזדהות בשמם.

פרסום ראשון: 11/7/2006, 11:10

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...