עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נדחה האי-אמון בממשלה על רקע המצעד

הצעת האי-אמון של המפלגות הדתיות נדחתה ברוב של 47 מול 21 תומכים. 16 חברי כנסת, ובהם חברי הכנסת של מרצ, נמנעו

הצעת האי-אמון בממשלה שהגישו יהדות התורה, האיחוד הלאומי והמפד"ל נדחתה הערב (ב') ברוב גדול של 47 מול 21 תומכים. 16 חברי כנסת נמנעו. מוקדם יותר הבוקר פורסם כי אנשי ש"ס קיימו מספר דיונים בנוגע להצעה, ולבסוף כל חברי הכנסת והשרים של המפלגה נעדרו מההצבעה. בתגובה, תקף ח"כ משה גפני (יהדות התורה) את אנשי ש"ס ואמר ל-ynet כי "מישהו שהצביע ש"ס היה מאמין או יעלה בדעתו שבנושא כזה הם יברחו?". חברי הכנסת של מרצ נמנעו.

בשבוע שעבר אמר הרב אברהם רביץ (יהדות התורה) ל-GoGay: "אנחנו לא מאמינים שכאשר יש מהומה כזאת גדולה, דבר שעלול להביא למחזות מאוד לא נעימים אותם אף אחד מאתנו לא רוצה לחוות, הממשלה יכולה להתעלם". "האירוע יכול להוביל פה ושם לאלימות פיזית, כי אי אפשר לשלוט על כולם", אמר רביץ.

לדבריו, "אנחנו לא קונים את התשובה שחופש הביטוי גובר על כל מצב. גם חופש הביטוי, שהוא כלל גדול מאוד בחברה דמוקרטית, כמו כל חוק יסוד, נעצר או נדחה מפני מצב עניינים מיוחד. המשטרה עושה לה חיים קלים ואומרת שהיא מהאו"ם. אין לי ספק, ואני יודע, היו תקדימים, שהמשטרה מנעה מחפש הביטוי, מנעה הפגנות ומחאות מכל הכיוונים בגלל שלום הציבור. גם אם זה כלל חופש הביטוי יש בכל כלל יוצא מן הכלל", אמר.

במהלך הדיון נקטה מפלגת העבודה לראשונה עמדה ברורה בנושא קיום מצעד הגאווה בירושלים. בדיון שנערך במפלגה הוחלט להצביע נגד ההצעה, ולהעביר מסר לפיו המפלגה מצדדת בקיום מצעד הגאווה בירושלים. זאת, בניגוד לדעתו של ח"כ יורם מרציאנו, שקרא בשבוע שעבר למשטרה להסביר מדוע אין המצעד מהווה סכנה לשלום הציבור. "מצעד כזה לא מתאים לירושלים", אמר מרציאנו, שקרא לקהילה לערוך את המצעד בעיר אחרת.

"אנו שמחים שהכנסת דחתה את הניסיונות להגביל את חופש הביטוי, ונתנה בכך את האות לקיום שבוע אירועי הגאווה העולמיים ובשיאם המצעד בירושלים", אמר הערב חגי אלעד, מנכ"ל הבית הפתוח. בהודעה לעיתונות שפרסם, יצא אלעד נגד מה שהוא כינה "הסתה נגד הקהילה" ובעד חופש הביטוי. "טובתה של ירושלים מחייבת את קיום אירועי הגאווה העולמיים בעיר. השמירה על חופש הביטוי מחייבת את קיום האירועים. האירועים והמצעד ל-10 באוגוסט יתקיימו כמתוכנן, בהשתתפות אלפים מאוהביה האמיתיים של ירושלים וכל אלו החפצים לשמור על שלטון החוק והדמוקרטיה", כתב אלעד.

"אנו קוראים לאלו המסיתים נגד הקהילה ההומו-לסבית לחדול מגידופים, ובמקום זאת להתחבר מחדש לערכים יהודיים אמיתיים - כבוד הדדי, סובלנות ואהבת האדם", הוסיף.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...