עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"השמועות על העברת המצעד - ספקולציה"

בבית הפתוח מכחישים את הפרסומים השונים לפיהם מצעד הגאווה העולמי עשוי לעבור לת"א. ארגוני הקהילה תומכים בקיום המצעד

"אין ומעולם לא הייתה כוונה להעביר לתל-אביב את מצעד הגאווה העולמי, ה-WorldPride". כך אמר היום (ב') חגי אלעד, מנכ"ל הבית הפתוח המארגן את אירועי הגאווה בירושלים. לדברי אלעד, "כל הספקולציות והשמועות בדבר כוונות להוציא מירושלים את המצעד, הינן בלתי מבוססות ונועדו לרפות את ידי המארגנים ועשרות אלפי המשתתפים הצפויים להגיע למצעד". לדבריו, "הזכות לקיים את אירועי הגאווה והמצעד מוקנית ומעוגנת בחוק ו"הבית הפתוח" עומד על זכותו הדמוקרטית לקיים את האירועים בירושלים. אירועים אלו מלכתחילה נועדו להציג לציבור הישראלי, ולעולם כולו, פנים חדשות של ירושלים: ערש שלוש הדתות, סובלנית, פלורליסטית, המכירה בזכויות אדם ובחופש הביטוי".

בהתייחסו לפרסומים לפיהם עשויה המשטרה להמליץ שלא לקיים את המצעד בירושלים בעקבות חשש להפרעות סדר, אמר אלעד כי "אנו סמוכים ובטוחים כי הגורמים האחראים על אכיפת החוק והסדר בישראל ימלאו את חובותיהם החוקיות ויגנו על חופש הביטוי, כפי שכבר עשו ארבע פעמים בעבר".

לפני מספר ימים פרסם "מעריב" כתבה לפיה גורמים בקהילה מתכננים את העברת המצעד העולמי לתל-אביב. מבדיקת GoGay עולה כי באף אחד מארגוני הקהילה לא עלתה הצעה כזו. פעילים בירושלים כינו את הכתבה בעיתון "ניסיון לרפות את ידי המארגנים וליצור כותרת יש מאין, מבלי שיש אפילו בסיס לדברים". בעקבות הפרסומים השונים, יזמו אנשי הבית הפתוח שורה של שיחות עם ארגוני הקהילה, במטרה לזכות בתמיכתם הציבורית והתקשורתית.

"לעירייה לא מוכר כל גורם רשמי המציע לקיים את מצעד הגאווה הבינלאומי בתל אביב-יפו", אומר אדיר שטיינר, מתאם אירועי הגאווה בעירייה. לדבריו, "בשל חשיבות אירועי הגאווה הבינלאומיים בירושלים, ובמגמה לסייע להצלחת המצעד המתוכנן בבירה, הוחלט שלא לקיים השנה מצעד בת"א. יחד עם זאת, בסבסוד ובתמיכת העירייה, תעמוד ביום האירוע לרשות התל אביביים החפצים להשתתף במצעד בירושלים, שיירת אוטובוסים מכיכר רבין למתחם היציאה למצעד בירושלים ובחזרה בתום האירוע". שטיינר הוסיף ואמר כי "העירייה תקיים מסיבה על חוף הים בת"א, ביום שישי ה- 11/8 בשעות הצהריים, לציון אירועי הגאווה הבינלאומיים".

"העברת המצעד לת"א אינה אופציה העומדת על הפרק, אנו והקהילה כולה נגיע לצעוד בירושלים", אמר מייק המל, יו"ר ועד האגודה. "לפני חודשים מספר החלטנו לבטל את המצעד בת"א ולהתאחד עם המצעד העולמי בירושלים כי חשנו כי זה צו השעה", אמר המל. "המאבק המתנהל בשבועות האחרונים נגד זכותנו לצעוד בבירת ישראל הוכיח כי עשינו את ההחלטה הנכונה והיא עומדת בעינה. האגודה תחל בעוד כשבוע רישום להסעות שהיא מוציאה בשיתוף עיריית ת"א אל המצעד בירושלים מתל אביב, באר-שבע וקריית שמונה ואנו קוראים לכל הקהילה להתאחד ולהגיע לצעוד בגאווה בירושלים בירת ישראל".

מארגון קל"ף נמסר כי "זכויות קהילת הלהט"ב הם זכויות אדם לכל דבר ועניין דווקא בעיר כירושלים. אנו רואות צורך לצעוד ולהפגין למען חופש וסובלנות".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...