עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"אין יוזמה להעברת המצעד העולמי לתל-אביב"

"כנראה ש'מעריב' הוזים או חולמים", אומרים בעיריית ת"א, בעקבות הפרסום על גיוס חסויות למצעד חלופי. האגודה: אין יוזמה כזו

"עיריית תל-אביב איננה מתכוונת לערוך מצעד גאווה ולא ידוע על שום 'יוזמה פרטית' לקיום אירועי הגאווה בעיר", אומר היום (ד') איתי פנקס, בהתייחסו לדיווחים ב"מעריב" על יוזמה להעביר את מצעד הגאווה מירושלים לתל-אביב, בשל התגובות בקהילה. גם באגודה אומרים כי הם אינם מכירים יוזמה כזו.

הבוקר פרסם העיתון כתבה לפיה מספר גורמים פרטיים עלומי שם בקהילה יוזמים את העברת מצעד הגאווה לתל-אביב. עוד נכתב בידיעה, כי עיריית תל-אביב מחפשת נותני חסות לקיום המצעד. "אין שום התארגנות כזו ואיננו מחפשים נותני חסות, כנראה ש'מעריב' הוזים או חולמים", אמרו היום בעיריית תל-אביב.

"העירייה תסבסד אוטובוסים שיסעו מתל-אביב לירושלים ויסיעו את תושבי העיר המעוניינים לקחת חלק במצעד העולמי", אומר פנקס. "אנחנו עומדים מאחורי המצעד ותומכים בו, וחשוב שהקהילה תפגין כוח ותתאחד סביבו", אמר. פנקס הוסיף כי העירייה מתכננת מסיבת חוף גדולה ונערכת לקבלת חסויות מסחריות שונות כדי להפוך אותה לאירוע חגיגי. "בודקים אפשרויות להכניס יותר כסף, כדי להפוך את זה למשהו גדול ואולי גם להביא אומנים אורחים", אמר.

גם באגודה אומרים כי מדובר בפרסום מוטעה. "האגודה אינה מעורבת ואינה מודעת על קיומה של יוזמה שכזאת, אנו נגיע יחד עם הקהילה בארץ ובעולם כולו לצעוד ב-10 באוגוסט בירושלים בירת ישראל", אמר שי דויטש, דובר האגודה. "קולות המחאה שקמו בשבועות האחרונים רק מחזקות את עמדתנו כי איחוד המצעדים של ת"א וירושלים הוא צו השעה ועל כולנו כקהילה אחת גדולה לעלות לירושלים".

"אני מציע לאותם גורמים הטוענים כי הם מגייסים נותני חסויות למצעד עולמי בתל-אביב להפנות אותם אלינו, לאגודה, המארגנת את אירועי הגאווה והמצעד בתל אביב וכמובן את אירועי ה-EuroPride 2009" בתל-אביב, הוסיף. נועה סתת, יו"ר הבית הפתוח, אמרה בתגובה לדברים כי "חבל לבזבז זמן על שמועות וספקולציות מיותרות. אירועי הגאוה ובכלל זה המצעד יערכו כמתוכנן בירושלים בעוד כחודש. אנו מזמינים את הציבור כולו להגיע לחגיגה של סובלנות ופלורליזם. בירושלים". הפגישה שלא הייתה השבוע פורסמה ב-NRG, אתר האינטרנט של מעריב, ידיעה על כך שהשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, עתיד לקיים פגישה עם בכירים במשטרה בנוגע לעתידו של מצעד הגאווה בירושלים. מבדיקת GoGay התברר כי לא היו דברים מעולם: "בניגוד למה שפורסם, לא תוכנן ולא מתוכנן כל דיון בין דיכטר לבין ניצב אילן פרנקו, מפקד מחוז ירושלים של המשטרה", אמר יועץ התקשורת של דיכטר, עופר לפלר.

"ישנו ניסיון תקשורתי לגרום מיצג שווא כאילו וקיום מצעד הגאווה בירושלים מוטל בספק", אמר היום פעיל ירושלמי. "אנחנו לא חושבים לעצור לרגע, וכל הגופים הקהילתיים מאוחדים בתמיכתם במצעד העולמי בעיר הבירה שלנו", אמר.

אתמול דנה ועדת הפנים של הכנסת דנה בקיומו של מצעד הגאווה העולמי, המתוכנן להתקיים ב-10/8 בירושלים. שורה של חברי כנסת, בעיקר מהסיעות הדתיות, הימניות והערביות, התאחדו לקואליציה משותפת המגנה את קיומו של המצעד וקוראת לביטולו. בסיכום הדיון הורה יו"ר הוועדה, ח"כ יורם מרציאנו (עבודה) למשטרה להסביר מדוע אין המצעד מהווה סכנה לשלום הציבור. "מצעד כזה לא מתאים לירושלים", אמר מרציאנו, שקרא לקהילה לערוך את המצעד במקום אחר.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...