עוד בחדשות ודעות
 >  > 

יהדות התורה: "נגיש אי-אמון בגלל המצעד"

הרב אברהם רביץ: "חופש הביטוי איננו תשובה מספקת. לא ייתכן שכשיש מהומה לא נעימה שיכולה להיות מסוכנת, הממשלה שותקת"

מצעד הגאווה העולמי שעתיד להתקיים בירושלים בעוד כחודש ממשיך לעורר סערה. כעת מאיימת יהדות התורה להגיש אי-אמון בממשלה, על רקע קיום המצעד בעיר. "אנחנו לא מאמינים שכאשר יש מהומה כזאת גדולה, דבר שעלול להביא למחזות מאוד לא נעימים אותם אף אחד מאתנו לא רוצה לחוות, הממשלה יכולה להתעלם", אמר הרב אברהם רביץ ל-GoGay.

"מדובר גם באלימות. האירוע יכול להוביל פה ושם לאלימות פיזית, כי אי אפשר לשלוט על כולם, ואני מדבר על שני הצדדים. אנחנו לא קונים את התשובה שחופש הביטוי גובר על כל מצב. גם חופש הביטוי, שהוא כלל גדול מאוד בחברה דמוקרטית, כמו כל חוק יסוד, נעצר או נדחה מפני מצב עניינים מיוחד. המשטרה עושה לה חיים קלים ואומרת שהיא מהאו"ם. אין לי ספק, ואני יודע, היו תקדימים, שהמשטרה מנעה מחפש הביטוי, מנעה הפגנות ומחאות מכל הכיוונים בגלל שלום הציבור. גם אם זה כלל חופש הביטוי יש בכל כלל יוצא מן הכלל", אמר.

לדבריו, "אנחנו לא מקבלים את העובדה שהממשלה, בשלוותה, אומרת שזה לא מעניין אותנו. כשאתה רוצה להביע מחאה גדולה מאוד כלפי הממשלה - הצעת אי אמון היא אחת הדרכים הפרלמנטריות שיש בידינו. לכן אנחנו מגישים הצעת אי אמון. לפי התקנון, ההצעה תידון ביום שני הקרוב".

לגבי סיכויי ההצעה, אומר רביץ כי "אני לא יודע אם נזכה לרוב. היינו יכולים לזכות ברוב אם לא היינו הופכים את זה להצעת אי אמון, בזה אני בטוח. מאחר שזו הצעת אי אמון - יש לי ספק גדול אם היא תזכה לרוב".

זהבה גלאון (מרצ) אמרה בתגובה לדברים כי "לא ידעתי ואני בעד שהם יגישו והאי אמון הזה ייפול ויהדות התורה - שיחפשו להם דרכים אחרות לעשות כותרות". בנוגע לשמועה על המגעים להצטרפות מרצ לקואליציה, אמרה גלאון כי מדובר בדברי הבל. "מרצ לא הייתה ולא תהיה בקואליציה הזאת, אני לא יודעת מאיפה שמעת את זה".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...