עוד בחדשות ודעות
 >  > 

התקדמות במגעים לאירוח EuroPride בת"א

עיריית ת"א הצטרפה לבקשה לאירוח האירועים, במסגרת חגיגות יובל המאה לעיר. איתי פנקס: זו הזדמנות ממשית לקידום הקהילה

בימים אלו נמשכות ההכנות למצעד הגאווה העולמי שעתיד להתקיים בירושלים בעוד כחודש, וגם בתל-אביב פתחו בהיערכות להבאת ה-EuroPride - אירועי הגאווה האירופיים - בשנת 2009. איתי פנקס, חבר מועצת העירייה ויועץ לענייני הקהילה, בשיתוף האגודה, יוזמים מספר מהלכים שנועדו לשכנע את המארגנים לקיים את האירועים האירופיים במסגרת חגיגות יובל המאה לעיר.

אירועי היורופרייד נמנים על אירועי הגאווה הגדולים בעולם ושיאם במצעד גדול המושך אליו מאות אלפי משתתפים, כאשר ניטש מאבק מתמשך בין ערים שונות המעוניינות לארח את האירועים. בשנים האחרונות מספר המשתתפים הממוצע למצעד הגאווה האירופי עמד על כ-250 אלף משתתפים, מה שהופך את האירועים לאטרקטיביים לגופים מסחריים רבים ועסקים קהילתיים. איתי פנקס אמר היום (ב') כי להערכתו, " אירוח האירועים בתל-אביב יסייע לקידום התיירות הגאה הנכנסת לישראל, ויחזק את מעמדה של הקהילה הגאה".

אתמול פנה פנקס לדרור אמיר, מנכ"ל החברה העירונית המופקדת על האירועים לרגל 100 שנים לייסוד העיר, וסיכם עמו כי האירוע יעלה לדיון בוועדה הציבורית בתקופה הקרובה.

לאחרונה פורסם ב-GoGay לראשונה כי האגודה פנתה לארגון EPOA המאגד תחתיו ארגונים גאים מרחבי אירופה, ואחראי על קיום מצעד ה-EuroPride. בדומה לארגון ה-WorldPride, גם ארגון זה מקבל פניות ממדינות רבות החושקות באירועי הגאווה, והן נדרשות להציג תוכנית מסודרת בפני כינוס הארגון, שיתקיים השנה במדריד, המארחת את אירועי הגאווה האירופים ב-2007. בשל הביקוש, נדרשות המדינות להגיש את מועמדותן לאירוח המצעד כשלוש שנים לפני שנת המצעד המתוכננת.

פנקס אמר כי בימים אלה נעשות ההשלמות האחרונות לתיאום אירוח האירועים בישראל, עם משרד התיירות, משרד החוץ, התאחדות המלונות ועמותת התיירות בתל-אביב. שי דויטש, דובר האגודה, אמר כי "אירועי EuroPride Tel-Aviv 2009 יהפכו להזדמנות להזמין את תושבי אירופה הגאים לחגוג עם העיר, ויחזקו את המגמה של הפיכת תל-אביב לנקודה משמעותית על מפת התיירות הגאה בעולם". יושב ראש ועד האגודה, מייק המל, אמר כי סיכוייה של תל-אביב לארח את האירועים טובים. משלחת של אנשי האגודה שוהה בימים האחרונים בלונדון, שם מתקיימים האירועים האירופיים לשנת 2006, אליהם הגיעו מיליוני בני אדם.

הבקשה לאירוח המצעד בתל-אביב עברה את השלבים הראשונים, וכעת ממתינים להחלטה הסופית שתתקבל, כפי הנראה, בתוך מספר שבועות. קיום האירועים בתל-אביב עשוי לשפר באופן משמעותי את מעמדה של ישראל בעיני הקהילה הגאה העולמית, ובדומה למדינות אחרות, שאירחו את המצעד בעבר, ניתן לצפות לעלייה חדה במספר התיירים גם בשנת המצעד, אך גם בשנים שלאחריו. משרד התיירות ומשרד החוץ תומכים ביוזמה זו, ופועלים בשיתוף עם האגודה להבאת המצעד לתל-אביב. הצטרפותה ותמיכתה של עיריית ת"א לאירועים מחזקת את סיכויי הבחירה בישראל, וזאת משום שאחד התנאים המוקדמים לקיום האירועים הוא בהשתתפות ותמיכה של גופים מוסדיים וממשלתיים של המדינה והעיר המארחת.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...