עוד בחדשות ודעות
 >  > 

החשוד ברצח ירדנה מארש הודה כי ירה בה

מהמשטרה נמסר כי ביזו הודה כי ירה במארש ושיחזר את האירוע, אך סירב להודות ברצח. טוען: "עזבתי את הדירה כשהיא בחיים"

המשטרה ביקשה הבוקר להאריך את מעצרו של זאב ביסו, בן 50 מתל-אביב, החשוד כי רצח את ירדנה מארש, מראשונות מנותחות המין בישראל. מהמשטרה נמסר כי ביזו הודה כי ירה לעברה של מארש ושיחזר את האירוע, אך סירב להודות בביצוע הרצח.

ביסו נעצר על ידי שוטרים מתחנת יפתח לאחר שנתגלה כי כרטיס של הטלפון הנייד של מארש היה ברשותו. ביסו אמר כי מארש מכרה לו את הכרטיס כדי לקנות סמים. מאוחר יותר, טען שמואל פלישמן, עורך דינו של ביסו, כי מארש עוד הייתה בחיים כשהחשוד עזב את ביתה ביום שני בבוקר. השופטת הוסיפה בהחלטתה להאריך את מעצרו, כי "מבחינת חומר הראיות עולה יותר מבסיס לחשד סביר שביסו אכן ביצע את המיוחס לו".

ירדנה מארש הייתה אחת מהראשונות בארץ שעברה ניתוח לשינוי מין. היא נורתה למוות, ביום רביעי שעבר, בביתה שברחוב לבנדה בדרום תל-אביב. גופתה של הנרצחת נתגלתה על ידי אחותה, שבאה לבקר אותה בדירה. לפי ההערכות, הייתה הגופה מספר ימים בדירה, מה שהקשה על הקביעה כי המדובר ברצח.

מארש, שהייתה בת 46 בהירצחה, עברה ניתוח לשינוי מין לאחר שירותה הצבאי. היא עסקה בזנות ולדברי המשטרה הייתה מוכרת גם כמשתמשת בסמים. בקהילה הגאה נחשבה מארש לטרנסקסואלית הראשונה שעברה ניתוח לשינוי מין בישראל.

ירדנה מארש נקברה כגבר, תחת השם דוד גולן, שילוב של השם דוד בית לחם, שניתן לה בלידתה, ושל שמה בתעודת הזהות, שירלי גולן. היא הייתה מוכרת בשם ה"מקצועי" שלה, ירדנה מארש.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...