עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נסים זאב: "ההומואים יהיו בגלגול הבא שפנים"

זאב אמר את הדברים במהלך עימות עם רון לוינטל (שינוי). עוד מדבריו: "חבל שביטלו את החוק הפלילי. זאת הייתה טעות"

נמשכת המתקפה של ש"ס על הקהילה: לאחר שלפני יומיים אמר יושב ראש המפלגה, ח"כ אלי ישי, כי "הומואים ולסביות הם אנשים חולים", אמר אתמול (חמישי) ח"כ נסים זאב כי "בגלגול הבא, ההומואים יהיו שפנים וארנבות".

הדברים נאמרו במהלך עימות שהיה בין ח"כ זאב לבין רון לוינטל, העומד במקום הראשון ברשימת שינוי לכנסת, שנערך בתיכון מקיף גילה בירושלים. במהלך העימות, אמר לוינטל כי הוא התבייש לשמוע את דבריו של ישי. ח"כ זאב אמר בתגובה כי "אסור לתת להומואים לגיטימציה. אסור להכיר בדרך חיים קלוקלת ומעוותת. מתועיבה צריך להתרחק". לדבריו, "הורים בוכים על ילדיהם. חבל שביטלו את החוק הפלילי, זו הייתה טעות. המוסר מתרחק מאיתנו". ח"כ זאב טען כי "בגלגל הבא, ההומואים יהיו שפנים וארנבות וכך יתקנו את נשמתם".

לוינטל ענה לו: "אני לא יודע מה קורה בגלגול הבא, ולא בטוח אם יש או אין, אבל לגבי הגלגול הזה ברור לי שזאב הוא בהמה גסה".

התבטאות זו אינה ההתבטאות ההומופובית הראשונה של ח"כ זאב. למעשה, יש לו שורה של התבטאויות הומופוביות.לאחר שמיכל עדן החלה, בתור חברת מועצת עיריית תל אביב - יפו, ברישום של בני זוג מאותו המין, אמר ח"כ זאב כי הומוסקסואליות היא "תופעה בזויה" וכי "אוי לבושה ואוי לכלימה. לסדום היינו ולעמורה דמינו". את ח"כ זהבה גלאון (מרצ) "האשים" ח"כ זאב בכך שהיא "נותנת לגיטימציה ללסביות" בכך שהיא מעסיקה עוזרת פרלמנטרית לסבית. את ח"כ אברהם פורז הוא "האשים", כשזה היה שר הפנים, כי "יש לו הומואיסט בלשכה". על פרופ' עוזי אבן הוא קרא :"לא להכניס לכנסת את העז ההומוסקסואלית". הוא אף אמר כי "מצעד הגאווה העולמי הוא הכרזת מלחמה על צביונה וקדושתה של ירושלים".

חבר מועצת עיריית תל אביב - יפו, איתי פנקס, שעבר לאחרונה למפלגת העבודה, אמר בתגובה לדבריו של זאב כי "אפילו בסטנדרטים של ש"ס מדובר באדם מביך. אני מקווה שהבושה תיעלם לאחר הבחירות וזאב יחזור לחור שממנו נשלף, כנראה בטעות".

יושב ראש פורום גיאות, הפורום של הקהילה במרצ, אביב נטר, אמר כי "ההתקפות החוזרות ונשנות של הגזענים מש"ס הן ביטוי לייאוש שחשים חבריה בשל העובדה שהחלק העיקרי של החברה מתקדם ומתפתח לקראת נאורות וסובלנות, ורק הם נשארים תקועים בימי הביניים. הייאוש הזה משפיע על כולנו, משום שבגלל הסתה מסוג זה קורים מקרים כגון הדקירה במצעד הגאווה בירושלים. אני קורא לנסים זאב לפקוח את עיניו ולהבין שגם בחברה שלו יש הומואים רבים אשר נמצאים בארון. אני תוהה במה חטא זאב בגלגולו הקודם שהוענש לחשוב כבן ימי הביניים, כאשר מסביבו כבר החלה המאה ה- 21".

יושב ראש ועד האגודה, מייק המל, אמר כי "מאסנו בהתלהמות הקבועה של ישי, זאב וחבריהם ואין בדעתנו להשתתף במשחק זה. דבריהם חסרי משמעות ואין כל טעם לתת להם משקל על ידי התייחסות כל שהיא. ליבנו עם אלפי ההומואים, הלסביות, הבי והטראנס במגזר החרדי שנאלצים לחיות את חייהם באפילת ימי הביניים".

פרסום ראשון: 13:11. עדכון אחרון: 22:56.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...