עוד בחדשות ודעות
 >  > 

קהילה גאה?

לרועי ארשיד נמאס מהאדישות של רוב הקהילה ההומו-לסבית כלפי נושאים פוליטיים, נמאס לו מהיחס של הקהילה לערבים. כי הוא הומו, כי הוא חצי מוסלמי, כי הוא בן אדם

אני אנסה לא להכליל בכתבה הזאת אבל אני חושב שזה לא יעבוד ואני מבקש סליחה כבר מראש מאלה שאני מכליל לגביהם, אני יודע שיש הרבה טובים. אני מתנצל.

קיבלתי השראה לכתוב את הכתבה הזו אחרי שהייתי בערוץ gayteen.il ואחד האנשים שם פלט "ערבים=מסריחים" (תרגום חופשי מערבים=sux). אותי זה מרתיח - גם בגלל שאני הומוסקסואל, גם כי אני חצי מוסלמי וגם כי אני בן אדם. אני חושב שלכולם זה צריך להפריע אבל אני יודע שזה לא המצב, וזה רע. בכל מה שהכרתי בצ'אטים של גייז במירק ובאתרים באינטרנט אף פעם לא מדברים על פוליטיקה ועד שאומרים משהו זה ערבים=sux.

איך אפשר לא לדבר על פוליטיקה? להיות הומו זו פוליטיקה בפני עצמה, במיוחד אם אתה חצי מוסלמי. אולי אני צריך להבהיר את העמדה שלי קודם: אני לא מוסלמי, למרות שאבי כזה. אני לא יהודי, למרות שאימי כזאת. כששואלים אותי מה אני, אני עונה בחצי קריצה שאני הומו וזה כי אני לא מאמין בדתות, ביהודי או מוסלמי, אני קודם כל בן אדם ואחר כך אין כלום.

בתור הומוסקסואל מעצבנת אותי האדישות של הקהילה לפוליטיקה, מעצבן אותי שיש מצעד גאווה באותו זמן שיש כיבוש, מעצבן אותי שיש נושא ב-GoGay שנקרא "צבא וגאווה" - איזו גאווה יש בצבא כיבוש אם בתור מיעוט הומוסקסואלי (ואני מתכון גם ללסביות) אתם תומכים בצבא כיבוש שכובש מיעוט אחר? גם אם לא הייתי חצי מוסלמי הייתי עדיין באותה דעה. אני לא מבין איך בנות לסביות (שוב המיעוט) וגם לא לסביות חושבות שהן פמיניסטיות כשהן הולכות לצבא לנהוג בטנקים ולירות מול נשים אחרות - זה לא פמיניסטי, זה משחקי מלחמה של גברים שצריך להרוס ולא לסגוד להם.

בתור הומוסקסואל גאה לא הייתי מתגייס לצבא. מעצבן אותי הנתק הזה שיש לקהילה מהסביבה שלה, ושהיא הפכה לקהילה הכי צרכנית שיש, שכל מה שהיא רואה זה דברים נוצצים וורודים כשלידה יש מיעוט כמוה שסובל. כמו הפתגם הישן שאומר - אם תעמוד מנגד בלי לעשות כלום כשעם אחר נכבש, יום אחד כשאתה תצטרך עזרה לא ישאר מי שיעזור לך.

חוסר העזרה ההדדית הזה וההתעלמות מהסבל שנמצא בחצר האחורית שלכם מרתיח. תרבות גאה אמורה להיות תרבות נגד, תרבות מחאה, לא תרבות רדומה. הומוסקסואלים היום רוצים רק להתחכך בתרבות הקיימת - אבל הגיע הזמן לשנות אותה, לחזור למהות האמיתית של "להיות הומו=להיות מורד".

אולי אני הוזה, אולי זה לא אמור להיות ככה, אבל אני מאמין שכן ואני שואף לזה ואף פעם אני לא אתייאש ואמשיך לנסות תמיד כי זה או זה או לא כלום.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...