עוד בחדשות ודעות
 >  > 

משמרות מחאה בפתיחת משפטו של ישי שליסל

בבית-המשפט המחוזי בירושלים התקיים הבוקר דיון במשפטו של שליסל, שדקר שלושה בני אדם במצעד הגאווה בירושלים

פעילים בבית הפתוח שבירושלים מלווים החל משעות הבוקר המוקדמות את משפטו של ישי שליסל, שדקר שלושה בני אדם במצעד הגאווה האחרון בירושלים. בבית הפתוח הוחלט להקים משמרות מחאה שקטות, שילוו את כל הדיונים בבית המשפט עד להכרעת הדין. שליסל, המואשם בשלושה ניסיונות לרצח, אמר לחוקריו כי "באתי לרצוח בשליחות ה' ושלא ייתכן דבר כזה בארץ כזאת תועבה".

במהלך מצעד הגאווה שהתקיים השנה בירושלים תקף שליסל בסכין מטבח את העוברים והשבים. הוא פצע שלושה אנשים, ובהם אדם דוד רוסו, שהשתתף היום בדיון בבית המשפט. בכתב האישום נכתב כי "הנאשם החליט להגיע למקום כדי להביע את זעמו על קיום התהלוכה. בדרכו לרח' המלך ג'ורג', רכש הנאשם סכין מטבח שאורך להבה 18 ס"מ וזאת כדי לדקור מי מהמשתתפים בתהלוכה. בסמוך לשעה 19:30, המתין הנאשם בצד הכביש כשהסכין מוחבאת בכיס מעילו. משעברו לידו הצועדים, הסתער לעברם הנאשם כשהוא מניף את הסכין מעלה. הנאשם דקר שלושה צועדים בכוונה להורגם".

"כתוצאה ממעשי הנאשם נגרמו ל-"א." חתך בבית החזה מעל לבו, וחתכים עמוקים באמתו ואצבעותיו. כל החתכים נתפרו בבית החולים. ל-"ל." נגרמו חתך עמוק באמתה ופצעים נוספים לאצבעותיה אשר נתפרו בבית החולים. ל-"ר." נגרם פצע החודר לקשת הצלעות אשר נתפר. "ר." שהה בבית החולים שלושה ימים מכיוון שהיה חשש שהפצע חדר לחלל בטנו. "במעשיו המתוארים לעיל, ניסה הנאשם, שלא כדין, לגרום למותם של שלושה אנשים", נכתב בכתב האישום. במשטרה ציינו כי בעת חקירתו, ניסה שליסל לברוח מתחנת המשטרה בה נחקר.


אחד הפצועים מקבל טיפול ראשוני במקום. צילום: רן גולדבלט

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל, אמר הבוקר כי "אני מקווה מאוד שימצו עם שליסל את הדין, שהוא יקבל עונש חמור ומרתיע ושיהיה לו הרבה זמן להרהר על השנאה שלו בכלא. אבל מאידך צריך גם לזכור שרק הוא נמצא שם בבית המשפט ומבחינתי היו עוד אנשים שהיו צריכים לשבת על ספסל הנאשמים יחד אתו", הוסיף נתנאל. "אלה שהסיתו, שליבו את השנאה, שפרסמו את הפשקווילים והפכו את האירוע הזה לכל כך שנוי במחלוקת. אני מתכוון בין היתר לפוליטיקאים חרדים - בראש ובראשונה לראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, ולפוליטיקאים החרדים האחרים. אני חושב שגם הם אשמים בדקירה הזו".

נתנאל הוסיף כי "אני מחכה לשמוע את עדותו של אדם דוד רוסו, משום שאם יש מישהו שהיה הגיבור של האירוע הזה, מבחינתי זה הגיבור הצעיר הזה שבא למצעד עם השמחה ואהבת החיים שלו והטיף לסובלנות ובמקום זה קיבל דקירה קשה".

"אסור לתת לעניין הזה לגווע. אנחנו חיים במדינה שבה כל יום יש חדשות אחרות ומשום מה פשע השנאה הזה, שלדעתי הוא החמור ביותר שהיה נגד הקהילה ההומו לסבית איכשהו העניין הזה נכנס למין שגרה כזאת ונעלם", אמר נתנאל. לדבריו, "אסור לתת לאירוע הזה להישכח. זה יכול היה לקרות לכל אחד מאתנו וצריך לעצור את זה בזמן. אם לא נעצור את זה, מקרים כאלה עלולים לקרות לא רק בתחומי ירושלים אלא גם במקומות אחרים בארץ. זו אחת ממטרותיה של משמרת המחאה".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...