עוד בחדשות ודעות
 >  > 

עירא הדר ברשימת 50 המשפיעות ב-2005

עיתון הכלכלה "ליידי גלובס" בחר את עו"ד הדר בעקבות מאבקיה למען שוויון זכויות לקהילה הגאה, ובעיקר בשל פס"ד ירוס-חקק

מגזין הכלכלה "ליידי גלובס" בחר את עו"ד עירא הדר כאחת מ- 50 הנשים המשפיעות לשנת 2005. בחירתה של עו"ד הדר נעשתה עקב מאבקיה למען שוויון זכויות לקהילה ההומו-לסבית, ובמיוחד עקב הנצחון התקדימי החשוב שהושג בינואר השנה בבית המשפט העליון, שבו הוכרה לראשונה הזכות לאימוץ בתוך המשפחה החד-מינית

בהודעה שקיבלה עו"ד הדר מעורכת עיתון "ליידי גלובס" נכתב כי הבחירה כוללת את 50 הנשים "שהשפעתן בכל תחומי החיים, מצביעה על תרומתן לחברה הישראלית ומציינת את הצלחתן". עוד נכתב כי "הבחירה נעשתה על ידי צוות רחב של אנשי העיתון "גלובס", לפי קריטריונים של מצוינות, יזמות, השפעה על הארגון והשפעה על החברה".

רשימת 50 המשפיעות כוללת שורה של נשים שהטביעו את חותמן בתחומי העסקים, הפוליטיקה, המשפט, התרבות, הרפואה, האקדמיה, המחקר ועוד. ברשימה זו מככבות גם שרת המשפטים - ציפי ליבני (שנבחרה כאשת השנה); שרת החינוך - לימור לבנת; מנכ"לית משרד החינוך - רונית תירוש; ראש עיריית הרצליה - יעל גרמן; דוברת צה"ל - תא"ל מירי רגב; מפיקת הטלוויזיה טמירה ירדני; המחזאית ענת גוב; הבמאית עדנה מזי"א; השופטת ורדה אלשייך; פרופ' ענת בילצקי ראש החוג לפילוסופיה באונ' ת"א ויו"ר ארגון "בצלם", אשת התקשורת עינב גלילי ועוד.

50 הנשים המשפיעות הוצגו באירוע חגיגי ומרגש שנערך ביום רביעי האחרון, ה- 21.9.05, באחוזת יערות הכרמל, בהנחייתה של לינוי בר גפן. כמו כן, גליון חודש ספטמבר של "ליידי גלובס" הוקדש לתיאור פועלה והישגיה של כל אחת מ- 50 הנשים שנבחרו.

בראיון לגליון זה אמרה עו"ד עירא הדר: "אני עוסקת בתחום משפטי מרתק וחדש, שיש בו כר נרחב לתקדימים משפטיים מעניינים ולפיצוח של בעיות גם ברמה המשפטית וגם ברמה החברתית-ציבורית. וכשזה מצליח ורואים את השינוי בעמדות ההומופוביות התחושה היא נהדרת. אני עושה משהו ייחודי שאני מאמינה בו וקרובה אליו גם ברמה האידיאולוגית וגם במישור האישי, ומבחינתי זה שילוב מופלא".

עו"ד הדר היא עורכת מדור הייעוץ המשפטי באתר GoGay.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...