עוד בחדשות ודעות
 >  > 

קבילה: "חיילים התעללו בי בגלל שאני לסבית"

חיילת נח"ל הגישה תלונה למצ"ח על התעללות מצד חבריה ליחידה, והתעלמות המפקדים. דובר צה"ל: התלונה מוכרת ונמצאת בבדיקה

פרסום ראשון: חיילת בגדוד הקרקל של הנח"ל הגישה קבילה לנציב קבילות החיילים ותלונה למצ"ח משטרה צבאית חוקרת בהן היא טוענת כי חיילי היחידה בה היא משרתת התעללו בה על רקע נטייתה המינית. לדברי החיילת, בתקופה האחרונה היא עברה מסכת של התעללויות מצד חיילים ביחידה שלוותה בהתעלמות המפקדים ואנשי הסגל. תלונתה של החיילת נמצאת בבירור בימים אלה, ואחד החיילים המעורב בפרשה כבר נשפט ונידון ל-21 ימי מחבוש בפועל.

החיילת סיפרה על שורה של כתובות נאצה שנכתבו נגדה בעמדות השמירה במוצבי היחידה. בין היתר נכתב במקום "זונה מוצצת בולבולים ושולקת ביצים (משחקת אותה לסבית... עלק)", עם ציור של איבר מין גברי נוטף על שמה של החיילת; "את לא מבינה כמה אושר תסבי לפלוגה שלימה אם רק תתאבדי"; "את חושבת שההורים שלך לא מתביישים בך אבל הם כן" ו- "הפלוגה מצפה למותך".

החיילת טענה כי בנוסף לכתובות נגדה היא ספגה מסכת של איומים מצד חיילים בפלוגה כלפיה וכלפי חיילים אחרים, כשאת ההתעללות יזמו והובילו שני חיילים. לדבריה, לפני שהיא הגישה קבילה ופנתה למצ"ח היא פנתה למפקדיה, אולם הם לא עשו דבר.

החיילת אמרה כי "בתחילת השירות שלי מאוד אהבו אותי, הייתי אחת המובחרות. הצטיינתי בהרבה מאוד תפקידים והצלחתי מאוד - עד לרגע בו גילו שאני לסבית. יצאתי עם מד"סניקית (מדריכת ספורט) בפלוגה, בחורה מאוד יפה. נראה לי שהעובדה שהיא יצאה איתי פגעה באגו של הבנים ביחידה, אז הם התחילו להתנכל לי". לדבריה, "המקרה התחיל לפני יותר משלושה חודשים. לאחר שדודה שלי נפטרה מסרטן, הם כתבו לי שאני צריכה למות בדרך שהיא מתה".

"בכיתי במשך כל שעות השמירה"

בקבילה נטען כי אחד החיילים אף פירט כיצד אותה חיילת יכולה להתאבד: "את לא מבינה כמה פשוט זה... את רק צריכה לקום, לעבור בדלת, לטפס על המעקה ולקפוץ ורק אז כל הצרות שלך ושלנו ייעלמו. לא תרגישי כלום מלבד הנפילה, שאפילו תהיה מהנה.... בהצלחה!" בקבילה נכתב כי "אני יושבת בעמדה המקוללת הזאת שניות, דקות, שעות, ולא מצליחה להוריד את העיניים מהכתובות האלה...! בכיתי כל השמירה, הייתי מתה לברוח משם, אבל לא! החוקים אומרים שאסור להפקיר עמדה. וכל מה שקרה ועדיין קורה לי עד היום - זה מותר לפי הספר???"

היא הוסיפה כי "היו כל מיני הערות שהופנו אליי, דיברו בינם לבין עצמם בזמן שאני נמצאת בחדר ואמרו: 'מה, היא עוד לא התאבדה?' הם הסיתו את כל הפלוגה נגדי. עם תחילת המקרה, אחד מהבנים הבולטים בהתעללות איים עליי בעקיפין וסיפר לי שהוא והחבר'ה שלו תפסו איזה הומו, קרעו אותו מכות והביאו אותו לבית חולים. הוא הזהיר אותי שזה לא יקרה גם לי. אני חושבת שהוא עשה את זה כדי 'לצאת גבר'".

הגדוד בו משרתת החיילת השתתף בפינוי ההתנחלויות ברצועת עזה במסגרת תכנית ההתנתקות. היא טענה כי ההתנכלויות אליה החלו לפני ההתנתקות ונמשכו גם במהלכה, עת שהה הגדוד בעיר האוהלים ברעים. היא נתנה דוגמה למקרה שקרה לה ברעים: "היינו שם והיינו אמורים לחזור בחזרה למוצב. חיילים לא הסכימו שאני אעלה את הציוד האישי שלי על המשאית והמ"מ שלי ידע מזה".

החיילת פנתה למפקדיה, אולם טוענת כי אלה התעלמו מדבריה. "פניתי ל-מ"מ, למ"פ ולמג"ד שלי והם התעלמו ממני בצורה מדהימה. בדיוק כשראיתי את הכתובות - המ"פ עבר עם הרכב שלו. אמרתי לו שיבוא וייכנס לעמדה, שיראה במו עיניו את המחזה. הוא יצא מהאוטו וראה, הנהן בראשו ואמר שזה יטופל. מאותו הרגע עברו שלושה חודשים וכלום לא קרה. הוא לא עשה שום דבר, אפילו לא פנה לחיילים להגיד להם שימחקו את הכתובות, שזה המינימום שהוא יכול לעשות".

החיילת הוסיפה ואמרה כי "אני רואה בשתיקה שלהם מעין הסכמה עם הדברים. הם העדיפו להעלים עין ולטאטא את זה מתחת לשטיח, כמו שצה"ל נוטה לעשות במקרים כאלה".

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...