עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

המדריך ל-BDSM: צעדים ראשונים

המדריך השלם ל-BDSM. והפעם, כיצד להתחיל - איך למצוא פרטנר, על אלו כללי בטיחות חשוב לשמור, מה זה בדיוק ספנקינג ועוד

פרסום שני לכתבה שהתפרסמה ב-24/1/2002, עם פתיחת פורום BDSM החדש ב-GoGay.

הצעדים הראשונים ב-BDSM הם המרגשים ביותר בחוויות של כל מתנסה, כל חובב S&M, וכל מי שמפנטז על חלק או כל המרכיבים של BDSM:
B = bondage קשירות
D = dominance שליטה
S = sadism סאדיזם (סיפוק מיני מגרימת כאב לאחר)
M = masochism מאזוכיזם (סיפוק מיני מכאב ע"י מישהו אחר).

המשחקים הראשוניים האלו, כאשר פנטזיות הופכות למציאות, גורמות להרגשות סיפוק ומיצוי מדהימות, אבל כיצד נצליח לבטוח בצד השני ולהנות מכל העניין? בכתבה הבאה אסקור מספר פעילויות הנכללות בהגדרה BDSM.


מציאת האדם הנכון
כיצד מוצאים פרטנר ל-BDSM?


רצוי מאד להמנע מלנסות BDSM עם זרים מוחלטים. ללכת הביתה עם מישהו שפגשת באיזה בר ולשחק איתו אינו רעיון מוצלח. אם יש לו חברים, או הוא אדם יחסית מוכר בסביבתו ובסביבתך אז אתה נמצא במצב יותר בטוח יחסית. דברו לפני כן ביניכם, תבהירו אחד לשני מה הקטעים שלכם, תבהיר לו מה אתה רוצה/מוכן לעשות, כמה רחוק אתה מוכן ללכת ויותר חשוב תבהיר לו מה אתה לא מוכן לעשות, כלומר תציבו גבולות שאותם אסור לחצות. תבהיר לו אם אתה מעדיף את הצד השולט, הנשלט או את שניהם (versatile).

אותם חוקים תקפים לגבי מודעות היכרות, היכרויות בטלפון והיכרויות באינטרנט. תגיד לו מה אתה רוצה לעשות ומה לא. תטיל ספק באנשים שמקמצים בפרטים, משתמשים בתיבות דואר בלבד, נמנעים מלתת מספרי טלפון וכו'. כאשר אתה יוצא לסצנה או נפגש עם מישהו, תשתדל להגיד לחבר טוב או יותר לאן אתה הולך או עם מי תימצא, או בקש שיצרו איתך קשר לסלולרי במועד מאוחר יותר. תתעלה מעל המבוכה והביישנות. כמובן אל תשכח להבטיח להם דיווח מלא מהסצנה כדי לספק את סקרנותם...
תחשוב בטיחות!!!

בטיחות מעל לכל
מעבר לכלל הבטיחות הבסיסי בסקס לעולם אל תזדיין בלי קונדום יש כמה כללים נוספים שנוגעים למשחקי BSDM:

לעולם אל תגמור על פצעים פתוחים, אם קיימים כאלה (ושים לב שלא ייווצרו לאחר משחקים כבדים בפטמות, נגיסות, גילוחים, סימני הצלפות).
לעולם אל תחלוק דילדו או אמצעי חדירה נוספים. תביא את שלך, תדאג לנקות אותו כמו שצריך, לחטא אם אפשר ומומלץ - גם איתם - להשתמש בקונדום.
תסכם על מילת עצירה עם הפרטנר לפני הסצנה. אתה יכול לסכם שברגע שתצעק "סקס סמים וטל מוסרי" הצד השני יפסיק מיד מה שהוא עושה וישחרר אותך (אם אתה כבול), אבל מומלץ יותר לתכנן שתי מילים פשוטות לדוגמא "צהוב" כשהוא לקראת מעבר גבול (מעין התראה), ו"אדום" להפסיק מייד את הכל.
אל תשתמש במילים "כן" או "לא" כמילות עצירה, כי במקרים רבים תוכל למצוא עצמך גונח "לא" כחלק מהמשחק, גם כשאתה מאוד רוצה להמשיך אבל מתנהג כאילו אתה סובל.

קשירות
להיות קשור זאת חוויה מדהימה, וכך גם לקשור אנשים אחרים. כדאי להתנסות עם מבחר חומרי קשירה ושיטות. לא צריך להיות לכם נסיון רב או ציוד יקר. מיטה זוגית וקשירת חבלים לכל רגל של בסיס המיטה היא קשירה בסיסית הנקראת "נשר פרוס". כיסוי PVC למיטה יוצר מראה מיוחד, תורם לאווירה והופך את עבודת הניקוי לקלה יותר.

כיסא חזק עם משענות לידיים אידאלי לקשירה בישיבה. אפשר להשתמש בחבל כותנה דק יחסית, או חבלי ניילון עבים להרגשה מחוספסת יותר. אם אתה הולך להשקיע באזיקי עור אז זוג עבה וטוב לידיים וזוג תואם לרגליים יחזיקו מעמד שנים רבות.

מתקדמים יותר יכולים לנסות ניילון נצמד למומיפיקציה (קיבוע בשכיבה בעזרת חומרים מסויימים למשטח או בעמידה, כאשר אתה מקובע ועטוף כמומיה), אבל אל תשכח ליצור חורי נשימה! חורים החושפים את הפטמות, הביצים והזין יכולים להיות יעילים במיוחד.

עשה ואל תעשה
אל תיקשר על ידי זרים מוחלטים.
אל תקשור שום דבר מסביב לצוואר השתמש בקולר למטרה זו.
תבדוק כל הזמן את מעבר הדם. אם הידיים, הרגליים או אזור קשור אחר מתקרר או מכחיל, שחרר את הכבלים מייד כדי להחזיר את זרימת הדם.
התאמן על עצמך, לבדוק את ההרגשה.
השתמש בקשרים פשוטים יחסית, שיהיה קל לשחרר.
דאג למספריים חזקות בהישג יד.

ספנקינג
ספנקינג (הלקאות או הצלפות) מהנות מאד. ניתן גם להשתמש בהן רק כאיום, כדי לחנך עבד. אנשים רבים מסוגלים לגמור רק מהכאב שהדבר גורם. ניתן להשתמש בכלים רבים לדוגמא כף היד, כך גם לך יוכל לכאוב בזמן ההלקאה. אפשר להשתמש ברצועת עור (חגורה, למשל), במקל דק ויש אנשים המשתמשים במברשות אסלה או בגב מברשת לשיער.

כאשר אתה מבצע הלקאה המנע מאזורים מסוימים כמו הכליות, הצוואר, הראש. היה עדין באזור הביצים, הזין וכפות הרגליים וזכור תמיד שצידי הגוף והחלקים הפנימיים של הרגליים רגישים יותר לכאב מאשר אזורים אחרים. ככל שאמצעי ההלקאה כבד יותר כך הכאב והסכנה גוברים, ולכן רצוי להשאר בצד הקל יותר. שמור על אמצעי ההלקאה נקי - דימום יכול להפיץ איידס ומחלות אחרות.

ביגוד ופטיש (Fetish)
כמובן שהלבוש מסמל לבן הזוג מה אנחנו אוהבים וגורם לנו להרגיש סקסיים. לכן ציוד וביגוד מתאימים יוצרים אווירה מתאימה לתחילת משחקים מוטרפים.

אם אתה רוכש בגדי עור/גומי אקזוטיים דאג לרוכסנים במקומות אסטרטגיים שתוכל להנות מהם כראוי: זין, ביצים, ישבן, פטמות. צ'אפס וחליפות בהן אזורי הישבן והזין גזורים מצויינים. תמיד ניתן ללבוש משהו מתחת אם רוצים לשחק באופן פומבי. גומי בדרך כלל יותר זול מעור, אבל הוא לא מחזיק מעמד כמו עור ויוצר מראה, מגע וריח שונים לגמרי. לאוהבי העור מומלץ כמובן להשקיע יותר ולקנות ביגוד מעור ולא להסתפק בחיקויים למיניהם. ביגוד עור, גומי ומדים ניתן להשיג בקלות בחו"ל או דרך אתרים רבים באינטרנט, מרביתם בגרמניה והולנד או ארה"ב.

משחקי שליטה פסיכולוגיים
אסור לשכוח ש-BDSM לא חייב להיות פיזי לחלוטין ניתן להיכנס למשחקי תפקידים, וסצנות פנטזיה עם אביזרים מעטים או ללא אביזרים בכלל. התעללות מילולית יכולה לשים את העבד שלך במקום, אבל אל תפתיע אותו בפתאומיות. התחל בהדרגה עם ביטויים עדינים (יחסית...) לפני שאתה עובר לצעקות וקללות יותר כבדות. משחקים כאלה הם בטוחים יותר מאחרים.

הצד המשפטי המשעמם
ישנו תקדים הנקרא "תיק ספאנר", בו קבוצת גברים נשלחה לכלא בגין התעסקות ב-BDSM. הם נתפסו בעיקר מכיוון שהמשטרה השיגה קלטות בהן צילמו את הסצנות שלהם. ישנם אקטים ב-BDSM שיכולים להחשב כבלתי חוקיים (בעיקר בארצות פחות מתקדמות ומדינות מסויימות בארה"ב), לכן עליך להחליט מהי רמת הסיכון החוקית אותה אתה רוצה לקחת בכל סצנה (כמו כל אחד בזמן עישון ג'וינט או חציית מעבר חצייה ברמזור אדום). חשוב שתזכור שתצלומים וקלטות וידאו נוטות לעבור ויכולות להגיע לידיים הלא נכונות.

סיכום
BDSM הוא עניין מדהים אם אתה אוהב ונמשך לזה ובתנאי שאתה עושה את זה עם האנשים הנכונים. חשוב לזכור ש-BDSM זאת הגדרה מאד מאד נרחבת וכל אחד אוהב ונמשך לאספקטים שונים של ההגדרה. לכן הדיאלוג הראשוני חשוב כדי לתאם ציפיות. עדיף לקיים אותו באופן נייטראלי וניתן גם באופן שכבר ידגיש את מערכת היחסים (למשל: הנשלט יושב על הרצפה והשולט עומד מעליו, או לפנות למישהו בכניעה/דומיננטיות).

תמיד חשוב לשמור על אמצעי בטיחות מתאימים ולא להתפתות לנסות עם כל אחד רק לשם מילוי הפנטזיה. החלק הכי חשוב הוא לדעת לסמוך אחד על השני - וזהו כמובן הבסיס לכל מערכת יחסים ולא רק BDSM.אוהבים סקס אחר? חדש ב-GoGay: פורום "סקס אחר", בו תוכלו לשוחח ולחלוק חוויות בנושאי BDSM, למצוא ולהכיר שותפים למימוש פנטזיות, לשאול שאלות ולתת עצות ותשובות לגולשים.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...