עוד בתרבות ובידור
 >  > 

אדרת - בלי עין הרע

מושיקו סוקר את האלבום "בלי עין הרע" של אדרת, ומשתף אותנו בחוויות מהופעה בחיפה בה הוא התלווה לזמרת

כן זו אותה אדרת שנולדה כאסף, בחור דתי מירושלים, ועברה את המסלול הקשה והמפרך של שינוי המין בתוך ידיעה שהייעוד האמיתי שלה הוא להיות אישה, וזמרת, וכך למרות הדעות השנויות במחלוקת בקהילה אדרת היא אחת משלנו. שישה חודשים מאז צאת אלבומה "בלי עין הרע", ושנה מאז פריצתה לכלי התקשורת בישראל, מבססת הזמרת את מעמדה בהדרגה, כדבר הטוב הבא. הדיסק האוטוביוגרפי אינו מתבייש להציג בגאווה פופ אלקטרוני טהור המשלב מוטיבים אתניים עם מוזיקה עכשווית, ומשאיר בכל זאת את האומנית בבטחה על מפת המיינסטרים הישראלי.

בדיסק ישנם מספר לא מבוטל של להיטים קליטים ומעניינים. אולם, ההפקה המוזיקלית לא מספיק טובה. היא אינה משקפת את היכולות של הזמרת, ונראה אפילו שהיא מנסה להתעלות מעל הזמרת. למרות זאת, הדיסק הוא טוב, יחסית למוזיקה שיש בארץ, וצריך להאזין לדיסק כמה פעמים בשביל להבין שיש פה זמרת עם יכולות אדירות ושמסתמנת פה הבטחה גדולה.

חבל רק שההפקה של אדרת לא ניצלה את המומנטום של הוצאת הדיסק לחנויות במקביל למתקפה התקשורתית הנרחבת שנוצרה. כנראה שמישהו פספס בשיווק של הזמרת, שהיתה צריכה להיות כיום, בראש מצעדי הפזמונים בישראל. למרבה הפלא לא נראה שלמישהו בהפקה זה מפריע. להפך - ישנה תחושה של אופטימיות מוגזמת שלא משקפת את המציאות.

יצרתי קשר עם צוות ההפקה של אדרת וביקשתי להתלוות לאחת ההופעות שיש לה בימים אלה. אדרת מופיעה בכל רחבי הארץ ואינה בוחלת בשום במה, ממועדון נחשב כמו "האומן 17" בירושלים, ועד לחתונות. רבים מאומני ישראל רואים בכך פחיתות כבוד אבל רצונה להביא את המוזיקה שלה לכל קהל.

אני התלוותי אליה להופעה שהתקיימה בחיפה במועדון הסטודנטים לקהילת הגייז בעיר. בדרך להופעה שוחחתי עם אדרת שהסבירה לי שהדיסק הוא אוטוביוגרפי ושכל שיר בו נכתב בתקופה אחרת בחייה. בגלל זה לכבוד הוא לה להופיע לקהילת הגייז בחיפה ולשיר את האוטוביוגרפיה שלה. למרות שיום לפני התרחש פיגוע מחריד בעיר, אדרת בכל זאת בחרה להופיע כדי להזדהות עם הקהל ולהעניק להם תמיכה וכוח. בשעה 21:00 , עלתה אדרת להופיע, ובירכה את הקהל שהגיע, והוסיפה שכירושלמית לשעבר היא מזדהה אתם ומחזקת אותם מכל הלב.

וכך לבד על הבמה, התגלתה אדרת כחיית במה מהוקצעת ובעלת יכולות ווקליות מרשימות. שלושה שירים מהמופע משכו במיוחד את תשומת ליבי : הראשון הוא "סוף דבר", שיר דאנס משובח המאופיין במלודיה חזקה וקליטה. השיר נכתב על ההזמנות למסיבת השחרור מצה"ל של אדרת כאשר עמוק בלב האמינה, שיבוא יום והיא תעמוד על במה, ותשיר את השיר הזה מול קהל עם כל הכוח והמשמעות שיש בו. השיר השני, "קצת שקט מעט שלווה", יכול להפך ללהיט בייחוד לנוכח האירועים הפוקדים את מדינתנו חדשות לבקרים. ואז מגיעים ל"לאט ובטוח", שיר אהבה עדכני עם שילוב השורשים של מוזיקה יהודית ו"מצעד" דרבוקות מרשים. השילוב של אדרת, זמרת שעברה שינוי מין, עם אביה החרדי המשתתף בסלסולי קולות, ועם תקיעות שופר הופך אותו ללא ספק לשיר מקורי ושונה. את ההופעה בחיפה שארכה כ 40 דקות סיימה אדרת עם השיר "בלי עין הרע" המוכר.

עם תום ההופעה התקיימה "מסיבת שאלות ותשובות" , מאולתרת של הקהל עם הזמרת. הקהל שברובו שייך לקהילת הגייז בצפון, הציף את הזמרת בשאלות על חייה, על המוזיקה שיצרה, ותדמיתה בתקשורת. אדרת השיבה בלבביות ובסובלנות רבה, גם לשאלות שהיו בלשון המעטה חטטניות.

דבר אחד לא מסתדר לי: לאדרת יש הופעות רבות ברחבי הארץ, הקהל משוגע עליה, הדיסק נמכר היטב בחנויות המוזיקה, הקליפ לשיר "בלי עין הרע", מוקרן ללא הרף ב"נטו" ובערוצי טלוויזיה נוספים, ובכל זאת גלגל"צ ,שמחשיבה מעצמה תחנת המוזיקה המובילה, עוד לא העלתה ל PLAYLIST שיר אחד של אדרת.
אז גלגלצ, למה אתם מחכים?
WAKE UP!

ולנו הקהילה נותר לחזק את ידיה ולקוות ולצפות להמשך. בראיונות הרבים שמעניקה לתקשורת, מציגה אדרת את עצמה כחלק בלתי נפרד מהקהילה ההומו-לסבית, ומפרגנת בצורה אבסולוטית שאינה משתמעת לשתי פנים. אולי זה המקום והזמן להתחיל לתת לה קצת קרדיט ולא להתעלם מהתרומה החשובה שלה כאומנית לקהילה שלנו. בל נשכח שאדרת היא עדיין מהאומנים הבודדים בישראל שיצאו מהארון ולא התביישו בכך.

אדרת- "בלי עין הרע", לכו לחנויות המוזיקה. שווה לתת הזדמנות.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...