עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לראשונה: צו ירושה לגבר שבן זוגו נפטר

בית המשפט לענייני משפחה בנצרת הוציא היום את הצו לאחר שבית המשפט המחוזי החליט שהתובע יוכל לרשת את בן זוגו

השופטת מרים רבס מבית המשפט לענייני משפחה בנצרת הוציאה הבוקר (שני) צו לגבר שבן זוגו נפטר המקנה לו את ירושת בן הזוג. זו הפעם הראשונה בה מוצא במדינת ישראל צו כזה לבן זוג מאותו המין של אדם שהלך לעולמו מבלי להותיר צוואה. הצו ניתן לאחר שבית המשפט המחוזי בנצרת קיבל את דרישתו של בן הזוג להכיר בו כיורשו החוקי של הנפטר.

צו זה בא לאחר מסכת ארוכה שעבר התובע בנושא זה: בתחילת 2001, כמה חודשים לאחר שבן זוגו נפטר, פנה התובע לרשם לענייני ירושה מטעם המדינה על מנת שבני הזוג יקבלו מעמד של ידועים בציבור. כידועים בציבור, יכול בו הזוג שתבע לקבל את ירושתו של הנפטר, דירת עמידר בקריית שמונה. המדינה דחתה את הבקשה. השופטת טענה כי רק בני זוג הטרוסקסואלים מוכרים כידועים בציבור לצורכי ירושה. העניין עבר לטיפולו של בית המשפט לענייני משפחה בנצרת, שם ניתן באוקטובר 2003 פסק דין שאישר את עמדת המדינה. התובע ערער לבית המשפט המחוזי בנצרת, וזה קיבל לפני כשלושה חודשים את ערעורו. היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מני מזוז, הודיע כי המדינה לא תערער על הפסיקה לבית המשפט העליון.

עניינו של התובע חזר לטיפולו של בית המשפט לענייני משפחה בנצרת. בא כוחו של התובע, עו"ד דורי ספיבק, אמר כי "בחודשיים האחרונים בחנו נציגי המדינה את התצהירים שהגשנו בתמיכה בטענה העובדתית (להבדיל מהטענה המשפטית) בדבר היותם של בני הזוג ידועים בציבור. בסופה של הבדיקה הודיעה המדינה כי היא אינה מתנגדת להוצאת צו הירושה והיום, כאמור, בדיון קצר שהתקיים בבית המשפט שבנצרת, הוצא צו הירושה המיוחל והפרשה הגיע לסיומה".

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...