עוד בתרבות ובידור
 >  > 

אוחובסקי ופוקס מקימים חברת הפקות חדשה

בתוכנית: חברת "בוטיק", המתמקדת בהפקת סרטי קולנוע. הפרוייקט הראשון בקנה: "הבועה", סיפור על קבוצת צעירים משיינקין

לאחר שרשמו הצלחה עם סרטם האחרון "ללכת על המים" החליטו במאי הקולנוע איתן פוקס ובן זוגו העיתונאי, התסריטאי והמפיק גל אוחובסקי, שהגיע הזמן לגדול. השניים, המצויים בימים אלה בברלין לרגל פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-55 שייפתח ביום חמישי, הודיעו על פתיחתה של חברת הפקה פרטית ולפי הגדרתם "בוטיקית" שתעסוק בכל סוגי התוכן, אך תתמקד בהפקת סרטי קולנוע. על הפרק: שלושה פרוייקטים קולנועיים עתידיים בבימויו של פוקס, שנמצאים בשלבי פיתוח.

הפרוייקט הראשון שייכנס לשלבי צילומים בקיץ הקרוב הוא "הבועה", על פי תסריט מאת אוחובסקי. הסרט יעסוק בחיי קבוצת צעירים משיינקין והמפגש שלהם עם המציאות הישראלית. בשבועות האחרונים קיים פוקס מפגשים ראשוניים עם שחקנים פוטנציאלים, אך שלב האודישנים הרשמי ייאלץ לחכות עד לחזרתם של פוקס ואוחובסקי לישראל מניו-יורק שם ייצא "ללכת על המים" להקרנות מסחריות ב-4 במרץ.

פרוייקט עתידי נוסף הוא עיבוד קולנועי לרב מכר ישראלי ובימים אלה מגויסים כספים לרכישת הזכויות לעיבוד הקולנועי שלו. אוחובסקי מעדיף שלא לחשוף את שם הספר, אך אומר כי את העיבוד לתסריט לא הוא יכתוב: "לא מעניין אותי לעבד ספרים שכבר נכתבו, העיבוד ייכתב על ידי מישהו אחר".

אוחובסקי הוסיף כי "הקמת החברה היא הצהרה שאנחנו ילדים גדולים למרות שאנחנו עדיין מחפשים מימון ואין ספק שנמשיך לשתף פעולה עם 'יונייטד קינג' ושותפים אחרים שעזרו לנו מאוד בדרך. אנחנו נמצאים במגעים עם גורמים שונים, חלקם לא מתחום הקולנוע, אני מאמין שזה הזמן הנכון לגורמים רציניים בכלכלה הישראלית להשקיע בתחום הקולנוע ובמיוחד בחברה 'בוטיקית' שאינה מתכוונת לצאת להרפתקאות פיננסיות אלא פשוט להפיק סרטים טובים ורווחיים שיצליחו בארץ ובעולם. הכוונה היא להפיק קודם כל סרטים שלנו ובמידת האפשר לתת בית גם ליוצרים נוספים".

"ללכת על המים" יצא לפני כשלושה שבועות להקרנות מסחריות בספרד ובצרפת שם צפו בו עד כה 80 אלף איש. אוחובסקי מקווה כי ההתעניינות הרבה בסרט תעשה את תהליך גיוס הכספים בחו"ל לפרוייקטים הבאים לקלה יותר. "הסיבה שנסענו לברלין היא להכריז על הסרט החדש שלנו ולגייס כסף להפקה. ההצלחה של הסרט הקודם בגרמניה ובצרפת פתחה את הדלת ומאפשרת דיאלוג עם מפיצים באירופה על מקדמות. מתוכננות לנו הרבה פגישות במהלך הימים הקרובים ואנחנו מאוד מקווים שנחזור ארצה עם הרבה כסף".

מתוך: ערוץ התרבות באתר ynet.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...