עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

רומא

נורא כיף להיות גאה ברומא - האיטלקים הם אנשים חמים, פתוחים ואוהבים אורחים. יונתן לייבוביץ' מוצא לנו מקום בילוי לכל יום

"תודה בוקו", אמר המלצר הסיני לארבעת הישראלים שישבו בשולחן, על פניו חיוך נצחון על כך שזכה סופסוף להשתמש במילה העברית היחידה שהוא מכיר. החיוך של הישראלים מהסיטואציה בה המלצר מדבר איטלקית במבטא סיני, במסעדת הסינית ה'קהילתית' Citta in Fiore, היה גדול כמעט כמו חיוכם של חברינו לשולחן האיטלקים (ע"ע "מארחים") כשהסברנו להם שהמלה "בוקו" טרם עוברתה מצרפתית.

נורא כיף להיות גאה ברומא. בין בזיליקת סן פייטרו לקולוסאום, עם כל הפסלים העירומים בדרך, והמחשבה המתמדת איפה יהיה הכי מגניב לעשות מסיבה, ומאיזה תקרה בארוקית ירדו הדראגיסטיותאנחנו מפנטזים, והרומאים מיישמים, והכל תחת מבטו הזגוגי של יוחנן פ. II.

האיטלקים הם אנשים מדהימים, והרומאים במיוחד הם אנשים חמים, פתוחים, ונורא אוהבים אורחים. לכן ההמלצה הראשונה היא להתחיל את ביקורכם ברומא ב"מריו-מיאלי" (Via Efeso 2A, tel: 0039-06-5413985) - שהוא מין גרסה רומאית של "הבית הפתוח" בירושלים. הם ישמחו לשוחח אתכם, לתת לכם את כל המידע הכי עדכני על מה קורה ברומא, ואולי אפילו תצאו משם עם "מארח" שיקח אתכם לכל המקומות הכי מעניינים ברומא.

עוד המלצה אחת לפני סיבוב המסיבות - יש שתי דרכים לחוות את רומא:
א. שיטת התייר: להסתובב עם רשימת אתרים ומוזיאונים, בלחץ מתמיד לסמן V על כל אחד מהאתרים, לנסות לצלם כל תקרה ופסל, ולאכול פעם אחת כל דבר על התפריט.
ב. שיטת המקומיים: "יש זמן". להתחיל את היום בדואו קפוצ'ינו, ולחזור על הביטוי הזה לא פחות מ6-7 פעמים במשך היום. לשבת שעות (מילולית שעות!) סביב ארוחת הערב, תוך דאגה מתמדת לשתות מספיק יין במהלך הארוחה ולימונצ'לו אחריה כדי שהאוכל ירד כיאות, וכל זה מתוך התפישה המקומית - שבין כל הפיאצות לבזיליקות מה שהכי מעניין זה האנשים.

אם כן,  איך מבלים כל אותם רומאים גאים?
אז ככה: בכל יום יש לפחות מקום אחד, אם לא יותר, ששם הכל קורה. בערך סטייל ת"א בכל יום מסיבה עיקרית אחת. ואלה המקומות המומלצים:

יום שישי:
Muccassassina (בתרגום מילולי: "הפרה השחוטה") ללא ספק המסיבה הגדולה ביותר. היא נמצאת במועדוןAlpheus  (via del commercio 36, tel: 065413958) . ארבעה אולמות שונים המחולקים לפי סגנון מוסיקלי, בנוסף להופעות דראג, קריוקי (!), חדר חושך (עם מיטות ומוסיקה אוריינטלית) ושלושה בארים. שם המסיבה נלקח מחולצותיהם של הדי-ג'ייז הראשונים במסיבה (לפני יותר מ-10 שנים), שעוטרו בפרות שחוטות. מארגן המסיבה הוא ולדימיר הדראגיסט המוביל ברומא, והמסיבה כולה מאורגנת ע"י ה"מריו-מיאלי" כשהכנסות המסיבה קודש למימון שאר פעילויותיהם.

יום שבת:
1. Akab
 via di monta testaccio קרוי בפי המקומיים Fasion Akab" כיוון שהלבוש הדומיננטי של באי המסיבה הוא על טהרת הארמני/דולצ'ה וגבאנה וכד'. סגנון מוסיקלי: כמו שירזי בערך.
2. Max Bar  
via a. Grandi, tel: 06-70301599 (גם בימי שני) מסיבה אינטימית וחמודה, קהל צעיר, מוסיקת שנות השמונים (ובכלל נורא מזכיר את ה"שאדו" שלנו). חינם בימי שני.

יום שלישי:
Gorgious Gilda Gay

via mario defiori 57, tel: 0335/360447
דיסקו שכזה.

יום רביעי:
Jam Session
 
via del cardello 13/a tel. 0669942419

לאוהבי מסיבות העור (leather, לא skin):
Alkatraz
via aureliana 38, tel: 06-4823650
מסיבת עור וסקס, כולל סאונה

לאוהבי מסיבות הדראג:
Drag Cafe
via principe umberto 36, tel: 06-4464862
דיסקו באר

Events Bar
via pieto verri, tel: 339-2159003
פאב גאה וחביב

אותה מסעדה סינית גאה שהזכרתי קודם:
Citta in Fiora
(via cavour 269, tel: 06-4824874)

ומה עוד?
Queer חנות ספרים ומזכרות
(via del boschetto 25 tel. 06.47.40.691)

לגבי סאונות: יש רשימה לא קטנה בלינקים למטה. לא הייתי, אז אני לא אמליץ.

שני טיפים:
"לאטה" פירושו חלב באיטלקית. כך שאם מזמינים "לאטה" בבית קפה (כפי שעשה עבדכם הנאמן) מקבלים כוס חלב. ולכן רגע של דקדוק: "קפה לאטה" = הפוך גדול (ואין משמעות לחזק/חלש בביטוי כמו אצלנו), "קפוצ'ינו" = הפוך קטן, השאר (כמו מקיאטו וכו') נאמנים למקור.
מכל המדריכים הקיימים, מצאתי את "עכבר עולם-רומא" הכי יעיל. אמנם יש עליו כמה שנים, אז המחירים בו כתובים בלירטות ולא אירו, ורשימת המקומות ההומו-לסביים שבו כבר לא מעודכנים, אבל מעבר לזה הוא מאד עזר.

לינקים נוספים מומלצים:
אתר World Pride שהתקיים ברומא ב-2000 (באנגלית)

אתר ה"מריו-מיאלי" (באיטלקית)

צ'או אמיצ'י.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...