עוד בתרבות ובידור
 >  > 

פינה חדשה לגייז ב"חדשות HOT" בת"א

את הפינה, שתשודר במהדורת החדשות המקומית של חברת הכבלים, ינחה שלומי לאופר. בין התכנים: כתבות מגזין, צבע ותרבות

במהלך חודש ינואר תעלה לאוויר פינה חדשה בנושא הקהילה הגאה במסגרת מהדורת החדשות המקומית של חברת הכבלים HOT בתל-אביב. את הפינה ינחה שלומי לאופר, שעובד מזה כמה שנים בחדשות HOT ומועסק גם ככתב הרכילות של NRG - אתר האינטרנט של "מעריב".

לאופר אמר כי הפינה עולה כי "זה נושא מעניין וחשוב, כמעט שלא מתעסקים בו ברמה החדשותית. אין היום פנייה ממוקדת טלוויזיונית לקהילת הגייז. יש אינטרנט, עיתונים, אבל אין טלוויזיה להומואים. כשחזרתי לעבוד בחדשות HOT בתל-אביב, הרעיון הראשון שלי ושל העורכת, לילך נאמן-ברזילי, היה לסקר נקודתית את הנושאים של הקהילה. הם מאוד קרובים אליי, מטבע הדברים".

לדבריו, "הכל יהיה בפינה - גם אנשים, גם תופעות חברתיות, גם נושאים שמעניינים הומואים". הוא הוסיף כי "הרעיון פה הוא לא ליצור פינה קהילתית שתעניין רק הומואים ולסביות. הרעיון הוא לקחת נושאים תרבותיים וחברתיים של גייז ולעניין את כל הצופים. אלה יכולים להיות דברים של תרבות נטו ויכול להיות לקראת מצעד הגאווה". לעומת זאת, כתבות חדשותיות לא תהיינה בפינה: "אני לא עושה חדשות, אני עושה צבע", אמר.

ללאופר יש כבר רעיונות לכתבות: "מאוד מאוד מעניין אותי לעשות כתבה על תכניות רדיו גאות ועל אומנים גייז בכל מיני תחומי אומנות. כמובן שיהיה ברור שאנחנו הולכים לעשות סיקור רחב מאוד של הקדם אירוויזיון, האירוויזיון ומצעד הגאווה". בתשובה לשאלה האם אין כאן סטריאוטיפיזציה של הקהילה, ענה לאופר כי "אין לי בעיה לרדת לסטריאוטיפיזציה. כשפתחו, למשל, את ליין האירוויזיון ב- GQ סיקרנו את זה. אין שום ספק שמוזיקת אירוויזיונים זה משהו שהולך עם גייז. להגדיר אהבת קדם אירוויזיון כדעה קדומה זאת קצת הגזמה".

לדבריו, "אני לא בא מתוך המקום של הסטריאוטיפ, אני מסקר מה שמעניין אותי, את הקהל ואת המערכת שאני עובד בה. אני לא יודע מה זה חשוב. מעצם הסיקור שלי, אני לא כתב חשוב, אני לא כתב רציני. אני הפריחה של המערכת. אין לי שום יומרות להיות אילנה דיין ואף אחד לא מצפה ממני להיות כזה, יודעים עם מה יש להם עסק- עם בן אדם קופצני עם צבעים מוזרים בשיער שמאלתר מול המצלמה".

הפינה הראשונה עתידה להיות משודרת במרוצת חודש ינואר במהדורת חדשות HOT בתל אביב, המשודרת מדי יום ב- 18:30 בערוץ 3. לפי שעה עדיין לא ידוע באיזה מימות השבוע היא תשודר.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...