עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חגי אלעד: עיריית י-ם מחבלת במצעד הגאווה

מנכ"ל הבית הפתוח שלח מכתב חריף לראש העיר וטוען כי העירייה מפרה את ההסכמים בכך שאינה תולה דגלי גאווה ברחובות

נמשכת הסערה סביב מצעד הגאווה שיתקיים מחר (יום חמישי) בירושלים: מנכ"ל הבית הפתוח, חגי אלעד, שלח הבוקר מכתב חריף לראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, בו הוא מאשים את העירייה באי עמידה בסיכומים עם הבית ביחס לתליית דגלי הגאווה לאורך מסלול המצעד, ובכך שהעירייה עושה ככל שבידיה לחבל באירוע. במקביל, קבלת הפנים שתכנן חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל (יחד), לרגל אירועי הגאווה, בוטלה על ידי העירייה, בטענה כי במקום בו תוכנן האירוע, צריכה להתקיים במקום ישיבה של ועדת איכות הסביבה.

אלעד כתב במכתבו ללופוליאנסקי כי "ככל הנראה, אירועי הגאווה בירושלים אינם נוחים, בלשון המעטה, לכבודו. יעידו על כך התבטאויותיך בתקשורת בגנות האירוע לפני שנה בהן, בין היתר, ביטאת את רצונך כי אירועי הגאווה לא יתקיימו בירושלים ואף הפלגת במחשבות על ביטול אירועי הגאווה בירושלים, לו רק היה הדבר ביכולתך.

"בנוסף", כותב אלעד, "לנוכח התנהלות העירייה בראשותך בשבוע האחרון, אי עמידתכם בסיכומים ביחס לתליית דגלי הגאווה לאורך מסלול המצעד, הערמת קשיי רישוי לא ענייניים ביחס לאירוע והיעדר כל תגובה מלשכת מנכ"ל העירייה או מגורמים נוספים אליהם פנינו בעירייה... לא נותר לנו אלא להסיק, בזהירות המתבקשת, שבהיעדר כל יכולת... לבטל את האירועים מהם הנך כה מסתייג, אתה ו/או רשויות העירייה השונות שבהנהגתך עושים כעת את שביכולתכם כדי לחבל באירוע על ידי שימוש באמצעים פסולים לרבות שימוש פסול בביורוקרטיה העירונית".

אחת הנקודות הביורוקרטיות להן מתכוון אלעד היא סוגיית השתייה החריפה. הוא טען בפני כתב GoGay שהעירייה ניסתה למנוע מכירת שתייה שכזו בהפנינג הגאווה. לגבי סוגיית תליית הדגלים, אמר אלעד כי התשובה האחרונה שהוא קיבל מהעירייה היא שהדגלים ייתלו בבוקר יום חמישי.

אלעד הוסיף במכתב כי לנוכח דברים אלה "קשה שלא לקבל את הרושם שהתנהלותה הפסולה של העירייה היא בהשראתך או, חלילה, בהוראתך הישירה. בנוסף, שתיקתך המטרידה עד כה אל מול גילויי ההסתה כנגד הקהילה ההומו לסבית בירושלים וכנגד אחד מחברי מועצת העירייה מעלה את החשש שאינך רואה, חלילה, דבר פגום או חמור בדברי ההסתה".

"אני", הוסיף אלעד, "חברי וחברות העמותה ותושבי ירושלים רבים אחרים עדיין תקווה כי נתבדה וכי פני הדברים שונים מהמסתמן עד כה, ואולם אם חשוב לך להבהיר לציבור בירושלים מה היא עמדתך בנושא ולהרחיק את ראש עיריית ירושלים מגילויים של הסתה ואלימות, ראוי יהיה שקולך שנדם יישמע, ובאופן מיידי. סבורים אנו שחובה עליך, כדמות ציבורית וכראש העיר, להפגין מנהיגות חיובית, להסתייג מכל גילוי של שנאה, גזענות או הסתה ולעשות למען ירושלים סובלנית ונאורה: את כל אלו אי אפשר לקנות בשתיקה, אלא רק באמירה חד משמעית וישירה מראש העיר עצמו".

קבלת הפנים בוטלה

בתוך כך, קבלת פנים מיוחדת לאירועי הגאווה שתכנן חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל, בעולם המועצה, בוטלה כשעה וחצי לפני מועד קיום האירוע. זאת בטענה שאמורה להתקיים במקום ישיבה של הועדה לאיכות הסביבה של העירייה באותו הזמן. נתנאל הגיש לעירייה בקשה לקבלת תאריך חלופי לאירוע. נתנאל אמר כי במידה והעירייה לא תאפשר לו לקיים את קבלת הפנים במסגרתה, הוא יעתור נגדה לבג"ץ.

דובר עיריית ירושלים מסר לכתב GoGay בתגובה לדברים כי "העירייה אינה צד בנושא וכדי לקיים מצעדים אין צורך באישור העירייה. ראש העיר נפגש עם חבר המועצה, סער נתנאל, אמש והורה על הסרת הודעות ההסתה עם מספר הטלפון של אימו של חבר המועצה. לגבי אישור שתייה חריפה, העירייה אינה צד בעניין ונותנת אישור לאחר קבלת האישורים המתאימים ממשרד הבריאות והמשטרה. כך נעשה בכל אירוע וכך נעשה גם באירוע זה".

הדובר הוסיף כי "העירייה אינה מעכבת את תליית הדגלים. בימים אלה מתקיימים בירושלים אירועי הספורט העממי שלכבודם נתלו דגלי העירייה. לגבי הישיבה שהייתה אמורה להתקיים באולם המועצה הנושא בבדיקה".

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...