עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"המטרה: לשקם את אמון הקהילה באגודה"

אסיפת האגודה אישרה ברוב מוחלט את מכירת דירתו של יעקב פזי לכיסוי חובות הארגון. בכנס הוצגה גם תכנית הבראה חדשה

האגודה החליטה אמש (ב'), באסיפה כללית שלא מן המניין שהתקיימה בסניף האגודה בתל אביב, למכור את דירתו של יעקב פזי ז"ל ברחוב כרמיה בעיר, דירה אותה הוא הוריש לאגודה. ההחלטה נתקבלה ברוב של 23 תומכים מול נמנעת אחת. לא היו להצעה מתנגדים. בנוסף, הציגה יו"ר האגודה, נורה גרינברג, שתביא לטענתה להבראת האגודה. גרינברג ציינה כי בסוף החודש תמצא האגודה במינוס של כ-200 אלף ש"ח, והציגה מסמך המפרט את השינויים הדרושים לאגודה כדי להגיע ליתרה חיובית של כ-123 אלף ש"ח בסוף שנת 2004 (המסמך המלא מצורף בסוף הידיעה).

גרינברג אמרה בכנס כי "קיבלנו אגודה במשבר תקציבי קשה עם גירעון של 200 אלף ש"ח נכון ליום שני היה המינוס כ- 145 אלף ש"ח, ועד סוף החודש זה יגיע לכ-200 אלף ש"ח". היא נימקה את הצעתה למכור את הדירה שפזי ז"ל הוריש לאגודה בכך ש"אנחנו עומדים בבנק במצב שמצריך באופן מיידי משאבים. המקור היחיד הזמין הוא הדירה של יעקב פזי ז"ל. המטרה של הדירה הזאת היא לא שהיא תשכב כנכס אלא לשמש נתיב שדרכו האגודה תפסע אל ההבראה שלה. מלבד מימוש הנכס הזה אין לנו כל אפשרות אחרת לצאת מהמצב הקשה אליו נקלעה האגודה".

הרכז האדמיניסטרטיבי של האגודה, שאול גנון, אמר כי "החלופה למכירת הדירה היא לסגור כרגע את האגודה. אם רוצים- אפשר לסגור את זה עכשיו. האגודה לא נועדה להיות סוכנות נכסים, היא נועדה לעשות פעילות למען קהילת הלהט"ב".

"פזי היה נהנה מהשימוש בכספים"

תיאו מאיינץ, מי שהיה במשך שנים מקורב לפזי ז"ל, הביע תמיכה בהצעתה של גרינברג. הוא אמר במהלך האסיפה כי "הדירה ההיא היא נטל. זהו בית ישן. זה מחודש לחודש דורש מאתנו עוד כספים". הוא הוסיף כי "אני רוצה שכאן יידעו כולם ושיפיצו את זה: יכול להיות שאת כספי עזבונו של פזי עד עכשיו לא הוציאו בתבונה, אבל על זה שהוציאו אותו- פזי המנוח היה נהנה מאוד, מכיוון שכל הפעילויות של האגודה, קבוצות הנוער, הן לרוחו. שלא יצפו שכל מה שהלך עם העיזבון שלו זה פגיעה בזיכרונו. זה לא נכון!"

ועד האגודה, שנתכנס מיד לאחר האסיפה, החליט על מינוי ועדה של חברים בו שתטפל בנושא מכירת הדירה. בועדה זו חברים יו"ר האגודה, יושב ראש סניף תל אביב של האגודה, מייק המל, ותום ענבל. כן החליט הועד על הקמת ועדה להנצחת זכרו של פזי ז"ל. בין החברים בוועדה זו גם תיאו מאיינץ.

גרינברג טענה באסיפה כי "הבעיה שלנו נובעת מכמה גורמים- גורמים אובייקטיביים: המשבר הכלכלי, המיתון העולמי פגע בכל העמותות בארץ. הוא פגע בנו קשות. מקורות ההכנסה שלנו הצטמצמו- התרומות מחוץ לארץ ירדו, ההקצבות ממשרדי הממשלה הצטמצמו ועוד יצטמצמו, התמיכה של עיריית תל אביב בסניף תל אביב נמצאת כעת בסימן שאלה. גם ככה היא לא גדולה. בשנה שעברה היא הייתה 83 אלף ש"ח. השנה כבר מאותתים לנו שהסכום הזה בסכנה. אנחנו ביקשנו תמיכה יותר גבוהה. בנוסף לזה, יש לאגודה בעיה מבנית- אין לה בסיס קבוע ומוצק לתכנון כספי, לתכנון מקורות מימון".

"הבעיה שלנו", הוסיפה גרינברג, "איננה איך לכסות את המינוס בבנק, איננה איך לכסות את הגירעון. אלה כמובן בעיות, אבל הבעיה העיקרית היא איך לתת לאגודה מקור מימון שהיא תוכל להשתמש בו". היא אמרה שדבר זה הביא אותה ליזום מספר צעדים שיביאו, לטענתה, להבראת האגודה.

תוכנית ההבראה של גרינברג

יו"ר האגודה הציגה באסיפה תכנית הבראה עד לסוף שנת 2004 הכוללת הקמת שני מערכים: מערך הסברה ומערך גיוס כספים (את פירוט התכנית ניתן לראות במסמך המצורף בסוף הכתבה. יצוין כי שווי הדירה של פזי ז"ל המצוין במסמך הוא לפי ההערכה האופטימלית ביותר). מערך ההסברה כבר הוקם ומערך הכספים מוקם בעצם ימים אלה.

על הרקע להקמת מערך ההסברה אמרה גרינברג כי "עקב האירועים שהתרחשו במחצית השנה שעברה ושתוצאתם הסופית הייתה התפטרותו של יושב הראש הקודם של האגודה, הגענו למצב שהאגודה הוכתה תדמיתית בצורה נואשת בתוך הקהילה עד כדי כך שגם מאמצי השיקום של הועד נתקלים בקשיים עצומים. מזה חודש וחצי אנחנו לא מצליחים לגייס גזבר לאגודה. אף אחד מהאנשים שניגשנו אליהם לא מוכן להתעסק עם האגודה. מי שנכווה ברותחין- נזהר מאוד בצוננים. המצב שלנו הוא כזה שנאלצתי לבקש מהועד להעסיק חשב שעוסק בגזברות בשכר, כי העבודה חייבת להיעשות". גרינברג טענה כי "משימה ראשונה במעלה היא לשקם את אמון הקהילה באגודה. לצורך זה ביקשתי להקים מערך הסברה שינהל בפעם הראשונה את המשימה הזאת בצורה מקצועית".

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...