עוד בתרבות ובידור
 >  > 

מסתמן: תחרות האירווזיון תהפוך לכלל-עולמית

השנה תערך התחרות בפעם האחרונה במתכונת הנוכחית. זאת לאחר שמדינות רבות מחוץ לאירופה ביקשו להשתתף

הממונה מטעם איגוד השידור האירופי, מפיק תחרות האירוויזיון, הודיע בסוף השבוע האחרון כי להערכתו השנה תערך התחרות בפעם האחרונה במתכונתה הנוכחית. מדי שנה פונות מדינות רבות בבקשה להשתתף בתחרות, ובהן מדינות שונות בארצות-הברית, אוסטרליה, יפן, ירדן, מצריים ועוד, ולאור הבקשות הרבות שוקלים באיגוד להפוך את התחרות האירופית - לתחרות כלל עולמית.

ב"מעריב" מדווח הבוקר כי המתכונת החדשה הנבדקת באיגוד מבוססת על מודל המונדיאל בכדורגל. המדינות המשתתפות יתמודדו ב"בתים", בהתאם למיקומן הגיאוגרפי, והזוכות בכל שלב יפגשו בגמר הגדול - התחרות העולמית.

באיגוד מציינים כי המעבר לתחרות עולמית עלול להיות בעייתי, בין היתר בשל הפרשי הזמנים בין היבשות השונות, ייצוג גדול מדי למדינות מערב אירופה וריבוי הסגנונות המוזיקליים שעלול להפוך את התחרות לבליל בלתי-אחיד של סגנונות ומבצעים. "עשויה להיות גם בעיה עם מדינות שאינן דוברות אנגלית, גרמנית או צרפתית", אמר הממונה, "אך ה'וורלדויזיון' יהפוך לריאלי כבר בשנה הבאה".

את השיר שייצג את ישראל השנה יבצע הזמר דוד ד'אור. השיר ייבחר במהלך משחק כדורסל בין מכבי תל-אביב לסקיפר בולוניה, ב-29 בינואר. ד'אור יכין ארבעה שירים, והצופים יוכלו להצביע ולבחור את השיר המועדף עליהם.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...