עוד בחדשות ודעות
 >  > 

כ-4,000 חולי ונשאי אידס בישראל

שבוע המודעות לאידס נפתח היום. מחר יצויין ברחבי העולם יום האידס הבינלאומי בסימן העליה החדה במספר הנשאים והחולים

היום (א') נפתח שבוע האידס הבינלאומי בארץ ובעולם, וביום ב' (1/12) יצויין יום האידס הבינלאומי. לקראת שבוע המלחמה באידס פרסם משרד הבריאות נתונים חדשים, לפיהם חיים בישראל כ-4,000 חולי ונשאי אידס.

בשנת 2002 התגלו בישראל 320 נשאי אידס חדשים, וכ-50 בני אדם מתו מהמחלה. ברחבי העולם, וגם בישראל, קיימת עליה בשיעור הנדבקים במחלה, בעיקר בקרב ההומוסקסואלים. בארצות-הברית, לדוגמא, חלה עליה של כ-17% במספר מקרי ההידבקות החדשים באידס בקרב גברים הומוסקסואלים, בשלוש השנים האחרונות.

כ-35% מההומוסקסואלים ו-59% מההטרוסקסואלים האמריקנים סיפרו כי מעולם לא עברו בדיקת אידס.

מגיפת האידס ממשיכה להתפשט ברחבי העולם. באפריקה שיעורי המחלה מגיעים לאחוזים גבוהים מאוד, וגם בסין נרשמת עליה תלולה במספר מקרי ההידבקות, בעיקר במזרח סין. דו"ח האו"ם שפורסם בשבוע שעבר מדווח על חמישה מיליון מקרים חדשים של הידבקות באידס, בשנה האחרונה בלבד.

שבוע המודעות לאידס יצוין בארץ ובעולם בשורה של אירועים ומשדרי טלוויזיה. בארץ ייפתח שבוע זה הערב בקוקטייל מיוחד ובהקרנת הסרט "המסיבה" - שניהם יתקיימו בסינמטק תל אביב. במהלך השבוע יושק גם קמפיין המודעות לאידס, שסיסמתו: "צביעות היא סימפטום נוסף של אידס", והמסר העיקרי הוא שאפשר לחיות עם אידס אבל אי אפשר לחיות עם היחס לנשאי ולחולי האידס.

גם הטלוויזיה תקדיש תכניות לשבוע המודעות לאידס: ערוץ סינמה 1 בכבלים יקרין מחר (ב') מרתון מסרטיו של הבימאי ההומוסקסואל המנוח עמוס גוטמן, שמת ממחלת האידס. ערוץ הסרטים וערוץ MGM יקרינו אף הם מספר סרטים על אידס. ערוץ YES+ ישדר את הסרט "6000 כל יום", הטלוויזיה החינוכית תקרין בערוץ הראשון סרט תעודה על וויליאם יאנג, צלם סיני הומוסקסואל שהנציח את חבריו חולי האיידס בשנתיים האחרונות לחייהם.

יום האידס הבין לאומי יצוין באירועים שונים גם בעולם. בארצות הברית ובאירופה ניתן יהיה להוריד ביום זה ברשת האינטרנט את כל אלבומי להקת קווין, שסולנה, פרדי מרקורי, מת מאידס. למעלה מ- 30,000 בני אדם נכחו אתמול (שבת) בקונצרט למען המלחמה באידס שהתקיים בדרום אפריקה. בקונצרט הופיעו כוכבים רבים, כביונסה נואלס, סולן להקת U-2, בונו, פיטר גבריאל, הקורס, אנסטסיה ואנני לנוקס.

פרטים נוספים על אירועי השבוע ניתן למצוא בלוח האירועים של GoGay.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...