עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

רופאים, סאונות ומגבות

ד"ר דובי שטינמץ עונה הפעם על שלוש שאלות שהגיעו מהקוראים - האם כדאי לצאת מהארון בפני הרופא שלי, איך להזהר במהלך מין מזדמן ומה זה בדיוק מנדבושקס

שלום לקוראות ולקוראים את מדורי,

שבועיים עברו להם מאז פורסם המדור לראשונה. קבלתי מספר תגובות דרך הדואר האלקטרוני ומספר קוראים הגיבו באופן ישיר. מתגובותיכם עולה שהרוב מעדיפים שאכתוב ואתבטא בשפה מדוברת (עם זין וכוס) ולא בשפת רופאים מלומדה (פין, אבר מין זכרי, פות, אבר מין נקבי). עדיין אני לא חש בטוח לחלוטין בסוגיה זו ועל כן אבקש עוד תגובות מכם. לא היתה ולו תגובה אחת מנשים וחלק זה חסר לי מאוד - אז אנא מכן, הגיבו.
בהזדמנות זו ברצוני לברך את כולנו שתהא השנה האזרחית הבאה עלינו לטובה, שנת אהבה, שלום, ידידות ובריאות.
מצפה לשמוע מכם - לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לפנות לתיבת הדואר האלקטרוני שלי.
דר' דובי

דורון שאל האם כדאי לו לספר לרופא שלו שהוא הומו או שזה יצור מבוכה?

דורון חביבי, התשובה לכך איננה חד משמעית. אתה צריך לשאול עצמך לאיזה צורך אתה מספר זאת לרופא שלך? האם זה קשור לענייני בריאות גופנית או נפשית או כצעד נוסף לצורך "יציאה מהארון" כלפי העולם? אם זה קשור בבריאות בהחלט הייתי משתף את הרופא או לפחות מפרט לפניו מה עשיתי וממה אני חושש. אם כי באופן כללי הייתי מנסה לעמוד על טיבו של הרופא כאדם לפני השיתוף.

לצערי נתקלתי כבר במספר רופאים (ואני נוקט בלשון זכר אך הדבר קרה לי עם שני המינים) עם דעות הומופוביות ולאחרונה גם שוחחתי עם רופא דתי שהביע סלידה די מפורשת מהומואים. לעומת זאת פגשתי המון רופאים ורופאות שהנושא אינו מהווה שום בעיה לגביהם (וביניהם גם רופא חרדי ותיק ומנוסה שהיה נפלא בשיחה על נושא זה). כך שאתה צריך לשקול את הדברים מתוך היכרותך את הדמויות הפועלות ולהחליט.
בהצלחה לך.

שאל רמי איך לשמור על עצמו במין מזדמן?

גם במצב של מין מזדמן, רמי, כדאי לראות מי עומד מולי ואף יותר מאשר במצבים אחרים להפעיל את כל החושים והאזהרות הפנימיות.

במידה ויש מספיק אור ראה אם העור שלם, ללא פצעים וללא הפרשות וכמובן אם אין הפרשות מהזין (אבר המין). עשה רק דברים בטוחים כמו חיבוקים, ליטופים, אוננות הדדית, מציצות חלקיות ללא ראש הזין ובמידה ואתה עובר לשלב מתקדם וסוער יותר שים קונדום ודרוש זאת גם מבן זוגך.

במידה ואתה במקום חשוך כמו חדרי חושך, סאונות או גנים חשוכים וכו' תנהג בזהירות מרובה אף יותר ותשתדל לשלוט לפחות חלקית ביצרך. אמנם מורה לפיזיקה שלי בתיכון לימד אותנו כבר אז ש"אם הזין עומד השכל בתחת" אבל בכל זאת תנסה להפעיל גם קצת שכל בנוכחות זין עומד.
שיהיה בהצלחה ובהנאה.

ירון התעניין לדעת אם במקרה הוא החליף מגבת בסאונה האם יכול לחטוף כתוצאה מכך "מנדבושקס"?

ירון ידידי, יכול גם יכול במידה ובמגבת שהחלפת הכינים פעילות ורוחשות חיים מבעל המגבת הקודם.
בהזדמנות זו ברצוני להרחיב מעט על "מנדבושקס" הקרויות "כינמת הבושת" או "פדיקולוזיס פוביס" בשפה מקצועית. הכינה המיוחדת הזו אוהבת להתמקם בשערות הערווה. הן מרגישות טוב גם באזור של שערות פי הטבעת והבטן התחתונה. למרות שלרוב הן ממוקמות באזורים אלו, תוארו מקרים שהן נדדו ונמצאו גם באזורים שעירים אחרים של הגוף.

הכינה "נושכת" דרך העור בבסיס הערוות וניזונה מדמך. אל דאגה, אתם לא תרגישו את החדירה ואת מציצת הדם אבל כן תרגישו גרד חזק באזור. הגרד מתחיל בדרך כלל כשבוע לאחר ה"נשיכה" הראשונה אלא אם כן כבר סבלתם בעבר מכינה זו ואז הגרד יכול להתחיל די מיידית אחרי ההדבקה כיוון שגופכם כבר עבר "ריגוש" והגרד הוא תגובה אלרגית של גופכם לנשיכת הכינה.

את הכינה נתן לזהות כ"גוש" קטן כהה צמוד לשיער על העור שניתן לגרדה מהמקום ואז לרוב ניתן לראותה אף הולכת מספר צעדים או לפחות מזיזה את רגליה. בהמשך ניתן לזהות את ביצי הכינים הדבוקות לשיער וככל שהשער גדל ומתארך הביצים זזות כלפי מעלה. תוך מספר ימים, במידה ולא מטפלים, גדל דור חדש של כינים מהביצים הדבוקות לשיער.

איך נדבקים?
מנדבושקס זו "מחלה" המועברת בדרך מינית שקל מאוד ל"חלות" בה. בדרך כלל נדבקים מחיבוקים בעירום וחיכוך שערות הערווה עם בן/בת זוג הנושאים את הכינה או ביציה. אפילו לא מוכרחים מגע ישיר, כמו שעניתי לירון - במקרים נדירים יותר, שיתוף במגבות, סדינים ובגדים משותפים יכול לגרום למעבר והדבקה. מאחר וההעברה מתרחשת ללא חדירה קונדום לא עוזר להגנה וגם הלסביות חשופות לכך באותה מידה כמו ההומואים.

הטיפול פשוט יחסית. ישנם תכשירים יעילים בשוק. ניתן להתייעץ עם הרופא/ה או הרוקח/ת ולקבל הוראות שימוש מדויקות ובמקביל לכבס את כל הבגדים, סדינים, מגבות שהיו בשימוש בימים אחרונים בכביסה בטמפרטורה גבוהה יחסית.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...