עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

BDSM - לא (רק) מה שחשבתם

נועה רז על עולם ה-BDSM: על שליטה, שולטים, נשלטים והרחבת אופקים

הערה: הכתבה כתובה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, היא מיועדת כמובן לגברים ולנשים כאחד.

הרבה מאוד פעמים אנחנו פותחים את העיניים בבוקר ומגלים שאנחנו חיים את חיינו לפי הגדרות ולא לפי איך שהחיים היו אמורים להראות. הרבה פעמים אנחנו מגלים שאנחנו שופטים אנשים לפי ההגדרה שאנחנו מצמידים להם. הרבה פעמים אנחנו מרגישים שאנחנו מנסים להפשיט הגדרות כדי להבין אותן, לנתח אותן, לשלוט בהן.
המאמר הזה בא לדבר על הגדרות, על שליטה, ועל איך עשתה ההגדרה עוול לשליטה,או להפך.
במלים אחרות, המאמר הזה בא לדבר על BDSM.

סקר מהיר:
כמה מכם באמת יודעים מה משמעות ראשי התיבות האלו?
אני משערת שמעטים בלבד, אז בואו נפשט את העסק.
כמה מכם יודעים מה זה S&M? אני משערת שהרבה יותר.
כמה מכם חושבים ש-S&M זה פרקטיקת סקס שקשורה לגרימת כאב והתעללות?
אני בטוחה שהרבה, וחבל.

נכון שסקס זה דבר חשוב, נכון שסקס משפיע על החיים שלנו מאלף ועד תו, אבל סקס זה לא הכל. סקס זה רק סימפטום. הוא מבטא את מכלול התחושות, הרגשות והרצונות שאנחנו חווים בכל רגע נתון.
כאשר אנחנו מדברים על BDSM, (המוכשרים ביניכם כבר הצליחו לראות את צמד האותיות SM בסוף המונח), אנחנו מדברים על הרבה מאוד דברים, חלקם קשורים לסקס, חלקם דווקא לא.

BDSM זה בעצם ביטוי שמכיל בתוכו את כל ההשלכות האפשריות של שליטה, החל בשליטה מנטאלית וכלה בגרימת כאב. החל בחיי היומיום וכלה בסקס רגעי.
כשאתם מעדיפים להיקשר למיטה ולתת לבן הזוג לפנק אתכם - זה BDSM.
כשאתם תזרקו אותו לכל הרוחות אם לא יהיה לכם קפה מוכן ברגע שתחזרו מהעבודה, והוא יודע את זה ויעשה את זה כי ככה אתם רוצים - זה BDSM.
כשאתם מעדיפים מצבטי פטמות על נשיכה רכה - זה BDSM. וגם להפך.
כשאתם נותנים תמיד לבן הזוג להחליט, כשסדר היום שלכם קבוע אך ורק לפי שלו, כשאתם לא תדברו עם זר ללא אישורו - זה BDSM.

מה שאני מנסה להראות פה זה שבכל מערכת יחסים בין אנשים, כזו הכוללת סקס וכזו שלא, יש מן ה-BDSM. מה שלא תמיד קיים, לעומת זאת, זו המודעות לעניין. עולם ה-BDSM, גדול ונרחב ככל שיהיה, הוא עולם עם הרבה חוקים, ביטויים ומונחים משלו. ברגע שנכיר בעובדה שאת המשחק הזה, הרבה מאוד פעמים, גם אנחנו משחקים, נוכל להפיק הרבה יותר הנאה ממתיחת הגבולות שלנו.

כמובן שישנם אנשים שלוקחים הכל צעד אחד קדימה, שמגדירים את כל מהותם כ-BDSM, שמשכירים את עצמם, נותנים את עצמם או לחלופין מגדלים עבד או שניים.
יש כאלו שמיישמים את זה רק בסקס, יש כאלו שמיישמים את זה רק בכל מה שלא קשור לסקס. חלקנו נשלטים, חלקנו שולטים, כולנו מחפשים להגיע לשוויון עם הרצונות שלנו.

השלב הראשון הוא להכיר בכל זה. להגיד לעצמכם "הי, אני בעצם מעדיף לפעמים להיות נשלט. או שולט. או שניהם". אין בזה שום רע או פסול, כאמור, המלה "נשלט" היא זו שיוצרת אנטגוניזם, הפרקטיקה דווקא נפלאה.
השלב השני הוא לוודא את מוכנות בן הזוג. נכון שיש מן ה-BDSM בכל מערכת יחסים, אבל לבצע אותו במודע זה כבר שלב אחד הלאה. BDSM נוגע בשליטה אבל לא בכפיה. אונס, מנטלי או פיזי, לא נכלל בתוך רשת ההגדרות שהצבתי פה. אם לאחד מן הצדדים לא טוב, מפסיקים.
השלב השלישי הוא להבין קצת יותר את עולם המונחים שבו אנחנו מתעסקים, ולכן יצרתי למענכם מילון קטן שיבהיר את העניינים.מילון ה-BDSM המלא - כל המונחים שתמיד רציתם להבין אבל פחדתם שאם תשאלו תמצאו את עצמכם קשורים למיטה...

BDSM
- ביטוי המאגד בתוכו את כל אלו שמבצעים אחת או יותר מהפרקטיקות של קשירות ומשמעת (BD), שליטה וכניעה (DS) וסדיזם או מזוכיזם (SM).

Bondage - קשירה פיזית או מנטלית של אדם. הקשירה יכולה להיות קשירתו הפיזית של האדם לחפץ כלשהו או "קשירה" מנטלית של העבד לאדון. כמו כן ניתן להשתמש במונח "קשור" כאשר מתייחסים לעבד.

Bottom - ולא, הכוונה היא לא להומוסקסואל פסיבי. בוטום זה ביטוי כללי שבא לתאר מישהו שנמצא בעמדת הנשלט, בדרך כלל העבד או המזוכיסט.

Chudwah - ראשי תיבות של Clueless Het Dom Wannabe. הגדרה לאותם טיפוסים נחלאים ששולחים תמונות פורנוגרפיות לזרים מוחלטים ומציעים להם ללוות עבדים בתמורה סמלית ושאר מרעין בישין.

Discipline - משמעת. מונח שבא לתאר את העונש שיוענק לעבד או לנשלט אם לא ימלא את דברי אדונו. לחלק מהמשתתפים בסצינת ה-BDSM הקניית ה"משמעת" לעבד היא החלק החשוב ביותר.

Domination - אקט של שליטה בעבד ספציפי או בסצינה כולה.

Dominant - האדם השולט. אדון.

Fetish - מילולית - חפץ או חלק גוף שהאדרתו או עצם קיומו הנם תנאי לגירוי מיני. בדרך כלל כשאומרים "פטיש" מתכוונים לבגדי עור, שימוש בגומי, פלסטיק ועוד חפצים שונים ומשונים.

Kink - מונח כללי לתיאור מגע מיני או חושני שנעשה בדרך שונה מזו המקובלת (המיסיונרית).

Masochist - אדם הנהנה מגירוי חושי שיוגדר על ידי כל בני האדם האחרים ככאב לשמו.

Master - גבר השולט בעבד. אדם הפועל בסצינת ה-BDSM ונהנה להיות בעמדה של כוח.

Mistress - אישה השולטת בעבד. אישה הפועלת בסצינת ה-BDSM ונהנית להיות בעמדה של כוח.

Pushy Bottom - נשלט שלא יודע להתנהג.

Sadism - פרקטיקה הכוללת הנאה מגרימת כאב לאדם אחר.

Sadist - אדם שנהנה מגרימת כאב לאדם אחר.

Safe, Sane and Consensual - השילוש הקדוש של ה-BDSM. תמיד להיות בטוחים ולא רק מינית, תמיד להיות במצב פיקח (כי עבד הוא לא עבד אם הוא לא עבד מבחירה) וגרימת הנאה לכל הצדדים.

Safeword - מילת קוד שבה יכול העבד להשתמש כאשר הוא מרגיש שהעניינים יצאו מכלל שליטה.

Slave - עבד. אדם שנמצא בעמדת הנשלט. העבד הוא רכושו הבלעדי של האדון.

(Smart Ass Masochist (S.A.M - מזוכיסט שנהנה מהכאב אך לא מוכן להיות עבד.

Submission - עבדות, שירות או באופן כללי להיות הצד נטול הכוח במערכת היחסים.

Top - מונח שבא לתאר את הצד השולט במערכת היחסים.

Toys - אביזרי מין שונים ומשונים. מדילדו ועד שוט.

Vanilla - מונח שבא לתאר את כל מה שלא קשור לסצינת ה-BDSM, מכיל אנשים, חפצים וסיטואציות שונות.


עד כאן לפעם הזו, תשמרו על עצמכם ותזכרו את השילוש הקדוש - תהיו בטוחים, תהיו פקחים ואל תשכחו ליהנות.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...