עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הוראות חדשות לטיפול בנשאי איידס בארה"ב

רופאים ואחיות יחויבו לעבור השתלמות במידע על פעילויות מיניות ושימוש בסמים כדי למנוע מנשאים להדביק נוספים בנגיף

גורמים רשמיים בממשל האמריקני הוציאו ביום חמישי האחרון הוראות למומחים רפואיים כיצד לטפל במטופלים הנושאים את נגיף האיידס, בהדגשה על אסטרטגיות מניעה שהם מקווים שיאטו את העברת ה-HIV בארצות הברית.

רופאים ואחיות יחויבו החל מן התקופה הקרובה לעבור השתלמות שתדון במידע על פעילויות מיניות ועל שימוש בסמים. כל זאת כדי למנוע ממטופלים שלהם שנושאים בקרבם את נגיף האיידס מלהפיץ אותו.

המרכזים האמריקניים לשליטה במחלות ולמניעתן (ה-CDC) מאמינים, כי הוראות אלה הן נחוצות מפני שמומחים רפואיים שאכפת להם ממטופליהם שנדבקו בנגיף לא קיבלו עד עתה הדרכה ברורה בכל הנוגע ללימוד התנהגויות בטוחות. "עם מספר מוערך של 900,000 בני אדם במדינתנו הנגועים ב-HIV, אסטרטגיות מניעה (למניעת התפשטות הנגיף, GoGay) ליחידים שנדבקו באיידס הן חיוניות", אמר ד"ר הרולד ג'אף, מנהל המרכז למניעת האיידס ומחלות נוספות.

מומחים רפואיים יצטרכו לאמץ בעבודתם השגרתית עוד כמה צעדים, כולל מתן כלים למטופלים אשר יאפשרו מניעה של העברת הנגיף הלאה ובדיקת מצבו של בן זוגו של האדם הנגוע בנגיף.

לין שולמן, דוברת ארגון "משבר הבריאות של הגברים ההומוסקסואלים", אמרה כי "כל מטופל יכול להגיע למצב שבו הוא ישוחח על עניינים מיניים עם דוקטור, אבל לחברי קהילת הלהט"ב זהו קושי נוסף. אנחנו נצטרך לחכות ולראות איך ההוראות החדשות תעבודנה".

בשנת 2001 עלה מספר האנשים שאובחנו באותה השנה בארצות הברית כנגועים באיידס לראשונה מאז שנת 1993. נתונים אלה הובאו בסטטיסטיקות של הממשל האמריקני שראו אור בפברואר שעבר. כמה מומחים רפואיים חשים כי אין כאן צורך בהוראות חדשות אלא זהו עניין של זמן.

"יש מומחים רפואיים שלא מכירים בכך שטיפול באיידס הוא טיפול מיוחד", אמר קרל סטיין, עוזר פסיכולוגי במרכז רפואי בסן פרנסיסקו. "חולה בסרטן צריך ללכת לאונקולוג, חולה לב צריך לראות קרדיולוג, אבל יש מומחים רפואיים שלא רואים זאת באותה צורה לגבי אנשים שנדבקו בנגיף", אמר

סטיין אמר כי הוא מאמין שההתייחסויות הללו למטופלים הנושאים בקרבם את נגיף האיידס יהיו כפי שכתוב בהוראות, אולם לא ישתלמו אל מול הזמן הנוסף המושקע בנושא.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...