עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בואנוס איירס: טקס "איחוד אזרחי" ראשון מסוגו

שנה לאחר קבלת החוק המאפשר לבני זוג חד מיניים לקיים טקסי "איחוד אזרחי", נערך טקס שכזה, המעניק לבני הזוג זכויות שונות

קריאות שמחה רבות נשמעו ביום שישי האחרון ברחבי בואנוס איירס, כאשר שני ארגנטינים הפכו לזוג ההומוסקסואלי הראשון באמריקה הלטינית, שניצל את החוק המאפשר "איחוד אזרחי" של זוגות חד מיניים.

"הומוסקסואלים, לסביות, דו מיניים וטרנסקסואלים בארגנטינה פנטזו כל יום על הרגע הזה", אמר אחד מבני הזוג המאושרים, מרצ'לו סונטיים, 35. "זהו רגע מרגש ביותר עבורי. ישנם המון אנשים שלחמו למען הרגע הזה והם לא פה איתנו כדי לחוות אותו, אנשים כדוגמת חברי הטוב שנפטר לאחרונה ממחלת האידס", אמר בן זוגו, סיזר סיגליוטי, 45.

החוק בנושא, המאפשר את קיום טקסי האיחוד האזרחי של בני זוג חד מיניים, נחקק לפני כשנה ונחשב לראשון מסוגו באמריקה הלטינית. הזוגות החד מיניים יוכלו מעתה לחלוק פוליסות ביטוח חיים, ולהיחשב כבני משפחה לכל דבר ועניין בעת אשפוז.

עם זאת, החוק החדש אינו משווה בין מעמדם של בני הזוג לבין זה של בני זוג הטרוסקסואלים נשואים. הזוגות החד מיניים לא יוכלו לאמץ ילדים, לרשת אחד את השני ולקבל הטבות פנסיה בשל בן זוגם.

החוק חל אך ורק בתחום השיפוט העירוני של בואנוס איירס, בירת ארגנטינה, ואינו חל על שאר תושבי המדינה, 36 מיליון במספר. עד תום השנה, מקווים פעילים בארגוני ההומוסקסואליים בארגנטינה לשכנע את הממשלה לחוקק חוק ארצי המשווה בין מעמדם של בני הזוג החד מיניים לבין אלו של בני זוג הטרוסקסואלים נשואים.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...