עוד בחדשות ודעות
 >  > 

התפטרה דוברת מפלגת העבודה, מיה בנגל

בנגל היתה בעבר דוברת קל"ף והלסבית המוצהרת הראשונה ששימשה בתפקיד דוברת אחת משתי המפלגות הגדולות בישראל

דוברת מפלגת העבודה, מיה בנגל, שכיהנה גם כדוברת ארגון קל"ף (קהילה לסבית פמיניסטית), סיימה החודש את תפקידה כדוברת המפלגה, לאחר בחירת חבר הכנסת שמעון פרס לתפקיד יושב ראש התנועה.

בראיון עמה אמרה בנגל, כי "אני חושבת שמי שממהר להספיד את מפלגת העבודה שוגה. מפלגת העבודה תישאר על המפה, תתחזק לקראת הבחירות הבאות ותהווה אלטרנטיבה שלטונית". בנגל הוסיפה, "המפלגה עברה תקופה לא קלה עם הרבה טלטלות ואני מקווה שעד הבחירות היא תצליח להשתקם כלכלית ופוליטית ולייצר אלטרנטיבה".

בנגל ציינה, כי סיימה את תפקידה מרצון לטובת הקמת משרד עצמאי בתחום יחסי ציבור וייעוץ, הן בתחום העסקי והן בתחום הפוליטי. "לאחר שנה מאד אינטנסיבית במפלגת העבודה ואחרי חמש שנים בכנסת בעבודה רצופה [כעוזרת פרלמנטארית ודוברת עם חברי כנסת כמו חגי מירום, זהבה גלאון ואופיר פינס-פז, ד"מ] עם תקשורת ופוליטיקאים הגיע הזמן להתפתח ולהרוויח יחד עם זה גם כסף. אני לא עוזבת את הפוליטיקה כי אני אמשיך להיות בקשרי עבודה עם פוליטיקאים אבל אני מעדיפה קריירה במגזר העסקי ולא בתחום הציבורי".

בנגל, בת זוגתה של מיכל עדן, נחשבת מקורבת לבכירים במפלגה, בהם המזכיר הכללי אופיר פינס, חבר הכנסת חיים רמון ואחרים. היא נבחרה לתפקיד על ידי פינס-פז והיתה ללסבית המוצהרת הראשונה בתפקיד מרכזי של דוברת המפלגה הגדולה ביותר בישראל, בשעתו. "העבודה עם אופיר כמזכ"ל היתה בית ספר בפוליטיקה ובתקשורת. אופיר פינס הוא כבר בהנהגת העבודה ואני לא אתפלא אם נראה אותו בראשות המפלגה". היא ציינה כי "אופיר הכיר בחשיבות הקהילה ההומו-לסבית ובכוחה האלקטוראלי ומהיכרות אישית אני יודעת כי מדובר באישיות פוליטית עם מחויבות זכויות אדם בכלל, ולזכויות הקהילה בפרט". פינס הוא יוזם הצעת החוק לנישואין אזרחיים ונאם בפתיחת אירועי הגאווה בתל-אביב והיה למנהיג הראשון מבין מנהיגי המפלגה, למעט חברת הכנסת לשעבר יעל דיין, שעשה זאת.

בנגל מדגישה, "אני תמיד אהיה מחויבת לקהילה הנהדרת הזאת ולאינטרסים שלה, גם כשאעבוד בתחום התקשורת מהמגזר העסקי".

כל הזכויות שמורות 1999-2022 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...