עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נמצא קשר בין הורמוני מין לנטיות לסביות

מחקר מראה כי תסמונת הנגרמת מחוסר איזון הורמונלי, שכיחה יותר אצל נשים לסביות וקושר בין רמות הורמונליות - לנטיה המינית

מחקר חדש, שהוצג ביום שני האחרון בכנס האגודה האירופית לפוריות האדם במדריד, שופך מעט אור על תסמונת השחלה הפוליציסטית (PCOS). כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. המחקר נערך באחת משתי מרפאות הפוריות היחידות בבריטניה, המעניקות טיפולי פוריות לנשים לסביות. הרופאים במרפאת הפוריות הבחינו, כי רבות מהמטופלות הלסביות סבלו מהתסמונת, או מבעיה אחרת וחמורה פחות בשחלות, המזכירה את התסמונת בסממניה הפנימיים.

אחת מעשר נשים סובלת מתסמונת השחלה הפוליציסטית, שסימניה - שיעור יתר, פצעי בגרות והשמנת יתר אצל נשים. התסמונת אף עשויה להגדיל את סיכויי הלוקה בה לחלות בסוכרת או לסבול מבעיות פוריות. חוקרים שבדקו את התסמונת לאורך השנים, לא הצליחו להסיק מהם הגורמים לה, אך מחקרים שונים קושרים את התסמונת להמצאותם של הורמונים גבריים במחזור הדם של האישה.

החוקרים מצאו, כי הבעיה הקלה יותר בשחלות, קיימת אצל 80% מהמטופלות הלסביות, בעוד שאצל המטופלות ההטרוסקסואליות שיעור הלוקות בבעיה עמד על 32%. תסמונת השחלה הפוליציסטית הופיעה אצל 38% מהמטופלות הלסביות, אך רק אצל 14% מההטרוסקסואליות.

"תסמונת ה-PCOS אינה גורמת לנטיות מיניות לסביות"

ד"ר רינה אגרוול, ממובילות המחקר, אמרה כי תוצאות המחקר מורות על "אחוזים גבוהים באופן משמעותי" של חוסר איזון הורמונלי בקרב נשים לסביות. אגרוול סייגה את דבריה באמרה כי אין הוכחה לכך שתסמונת השחלה הפוליציסטית גורמת לנטייה מינית לסבית אצל נשים, אך המחקר פותח פתח לקשירת חוסר האיזון ההורמונלי - הן לנטייה המינית והן להתפתחות התסמונת. אגרוול הסבירה כי "תופעת חוסר האיזון ההורמונלי, המקושרת לתסמונת השחלה הפוליציסטית, עשויה להוות את אחד המרכיבים התורמים להתפתחות הזהות המינית של האישה".

מחקרים רבים שנערכו בעבר קושרים בין חוסר איזון הורמונלי ונטייה מינית. אחת הסברות שעלו ממחקרים אלו גורסת כי ייתכן ויש תפקיד לחשיפה להורמונים מסוימים, במהלך שלבי ההתפתחות המוקדמים, יש הטוענים טרם הלידה, בעיצוב הנטייה המינית.

ד"ר אגרוול שללה מכל וכל את האפשרות כי טיפול בתסמונות השחלות השונות יכול להשפיע על המיניות. "ממילא אין אנו רואים את הלסביות כמחלה שיש לרפאה", אמרה לכתבי רויטרס.

ד"ר אדם ביילין, גינקולוג מלידס, גורס אף הוא כי המחקר אינו מוכיח שתסמונת השחלה הפוליציסטית "גורמת ללסביות", או להפך. לדבריו, "תסמונת זו נפוצה מאוד, ואין במחקר דבר המצביע על כך שנשים הלוקות בתסמונת הן בעלות סיכוי גבוה יותר להיות לסביות".

לדברי ד"ר אגרוול, האחוזים הגבוהים של הלסביות הלוקות בתסמונת, מצביעים על כך שעל הרופאים השונים להקדיש תשומת לב רבה יותר למטופלות הלסביות, ולהיות ערים לתופעות העלולות להיגרם כתוצאה מהתסמונת, זאת על מנת למנוע את הופעת התסמינים החמורים יותר של התסמונת. "המחקר שלנו מדגיש את העובדה שעלינו לטפל בנשים אלו באופן הוגן ובלתי שיפוטי, על מנת שנוכל להציע להן את מיטב הטיפול הרפואי", לדבריה.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...