עוד בחדשות ודעות
 >  > 

עיריית חיפה: לא נתמוך במצעד הגאווה החיפאי

יועץ ראש העירייה הודיע לנציגת הפורום החיפאי, כי העירייה לא תסכים להקצות מימון למצעד הגאווה הממונע שייערך בעיר

עיריית חיפה מסרבת להעניק לא חסות ולא תמיכה אחרת כלשהי למצעד הגאווה הממונע שיתקיים בעיר ב-20 ביוני בעיר. הדברים הובהרו השבוע בשיחה בין ישראל בן שלום, יועצו של ראש העירייה, לבין נציגת הפורום החיפאי. זאת, על אף שראש העירייה המכהן, גיורא פישר, הבטיח כי ישתתף באירוע ואף שלח ברכה רשמית. יצוין, כי הבחירות לראשות עיריית חיפה ולמועצת העירייה תתקיימנה ב-3 ביוני. פישר יסיים את תפקידו לאחר הבחירות הקרובות. בחיפה שותפים בקואליציה העירונית מפלגת העבודה, הליכוד, המפד"ל, ש"ס וחד"ש.

לאחרונה פנה הפורום החיפאי לגורמים שונים בעיריית חיפה על מנת לבחון שיתוף פעולה בין העירייה לבין הפורום החיפאי בכל הנוגע לפורום החיפאי. הדברים אמורים בפרט לגבי מצעד הגאווה הראשון אי פעם בתולדות העיר. מצעד עיריית חיפה החליטה בראשית השבוע להעביר את הטיפול בנושא לבן עמי עינב, מנהל אגף התרבות בעירייה. זה סירב עד עתה להיפגש ואפילו לשוחח עם נציגים מטעם הפורום החיפאי. זאת על אף פניותיהם החוזרות ונשנות. מזכירתו של עינב הפנתה אותם לישראל בן שלום, עוזרו של ראש העיר.

בן שלום שוחח השבוע עם שירלי פרידמן, מרכזת מצעד הגאווה מטעם הפורום החיפאי. בשיחה אמר בן שלום, כי העירייה לא תשתתף בהפקת האירועים ולא תסייע לקיומם. זאת על אף שבן שלום נכח לפני זמן מה בטקס חנוכת בית הפורום החיפאי עם ראש העירייה דאז, עמרם מצנע, ושמע את התחייבותו של מצנע לתת לפורום החיפאי סיוע עירוני.

בשיחה עם פרידמן טען בן שלום, כי דבריו של מצנע התייחסו אך לתמיכה כללית של העירייה בפורום החיפאי במסגרת ועדת התמיכות ותו לא. בן שלום ציין, כי אין לפורם החיפאי סיכוי לקבל את הכספים למצעד הגאווה הממונע שהוא מארגן אף באמצעות ועדת התמיכות, שכן ישיבתה הבאה של ועדה זו תתקיים רק לאחר קיום המצעד. בן שלום לא הסכים לדון גם במתן חסות של עיריית חיפה למצעד הממונע ולא בבקשת הפורום החיפאי לתת לו תמיכה לוגיסטית וטכנית בטענה כי ועדת התמיכות היא העוסקת הבלעדית בעניין זה.

התנגדות לקיומו של מצעד הגאווה הממונע בעיר נשמעה מצדו של אבי ויצמן, סגן ראש עיריית חיפה (ש"ס). ויצמן אמר בראיון למקומון "כלבו", "שיעשו את זה בים. למה ברחובות? אני מאד מופתע שהם לקחו את חיפה כפרוייקט. הם התחילו בתל אביב אז שיישארו שם. למה כאן, ליד ילדים קטנים? הם הורסים את חינוך הילדים ומוציאם אותם לתרבות רעה. אני אפעל בכל הכוח שלא יתמכו בהם. אם יש להם בעיה הם לא צריכים להוציא אותה החוצה בפרהסיה".

רכז הפורום החיפאי, גל פטישי, אמר בתגובה כי מצעד הגאווה יתקיים עם או בלי תמיכה מהעירייה אבל הדגיש, "הפורום החיפאי עוד לא אמר נואש, ובכוונתנו להמשיך ללחוץ על העירייה ולהשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו. אנו מאמינים כי בסופו של דבר הלחץ יישא פרי, כפי שהלחץ התקשורתי והפוליטי שהופעל אשתקד על מצנע, הביא אותו להשתתף בסופו של דבר בטקס חנוכת בית הפורום החיפאי".

הליכוד כובש את ראשות העירייה, "שינוי" את המועצה ומרצ בחוץ

בבחירות שייערכו בחיפה בקרוב עתיד לזכות בראשות העירייה, לפי הסקרים האחרונים, שמואל ארד מועמד הליכוד. בשבוע הבא ייערך בחיפה כנס תמיכה בארד בהשתתפות ראש הממשלה, אריאל שרון, והנהגת הליכוד. מלבד ארד מתמודד גם יונה יהב, נציג רשימת "חיפה שלנו" ובמרכזה "שינוי", הזוכה לתמיכה ניכרת וההפרש בינו לבין ארד עומד על אחוזים בודדים בלבד. בפיגור ניכר מתייצבת מועמדת מפלגת העבודה, פרופ' עליזה שנהר, לשעבר שגרירת ישראל ברוסיה.

לפי הסקרים, הסיעה הגדולה ביותר במועצת העירייה תהיה הרשימה ובמרכזה "שינוי". אחריה תגיע סיעת הליכוד ושלישית מפלגת העבודה. "חיפה שבלב", הרשימה ובמרכזה "דור שלם", מרצ ומימד, כמעט ולא עוברת את אחוז החסימה ומפגרת במעט אחרי חד"ש, שבראשה עומד סגן ראש עיריית חיפה, ערבי נוצרי, ומועמדת יהודייה.

את תגובת העירייה לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הכתבה. בהכנת הכתבה השתתף דוד מרחב.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...