עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הליכוד הודיע: נתמוך במצעד גאווה בירושלים

נציגו של יגאל עמדי, מועמד הליכוד לראשות עיריית ירושלים, אמר כי למועמדו יש מחויבות לתמיכה במצעד הגאווה ולשוויון לקהילה

אתמול (ד') נערך בבית הפתוח בירושלים פאנל בהשתתפות נציגים מהסיעות המרכזיות המתמודדות למועצת עיריית ירושלים. במוקד הדיון עמדו חילופי דברים עוקצניים ומתמשכים בין משה ביבי, עוזרו האישי של מועמד הליכוד לראשות העירייה, יגאל עמדי, לבין בתיה כנעני-ברעם, מספר 9 ברשימתו של ניר ברקת למועצה "ירושלים תנצח". מפלגת העבודה לא הציבה מועמד לראשות עיריית ירושלים מטעמה.

לאחר פניות מהתקשורת המקומית למטה ברקת לראשות העיר אודות סירובם לשלוח נציג לדיון בבית הפתוח, נמצאה לבסוף נציגה מטעם רשימת ברקת שהצטרפה לדיון. כזכור, בסוף השבוע האחרון התבטא ניר ברקת ביחס למצעד הגאווה בירושלים כי אם אפשר היה להימנע מקיום המצעד, הוא היה "ממליץ על כך".

נציג הליכוד בדיון הביע מחויבות בכל הקשור לתמיכה בקיום מצעד הגאווה ולמתן יחס שוויוני לקהילה ההומו-לסבית בירושלים. זו הפעם הראשונה בה הליכוד שולח נציג לדיון מסוג זה המתקיים בבית הפתוח. לעומתו, הביעה כנעני-ברעם צער באם נפגע מישהו מהתבטאותו של ברקת, אך ציינה כי לא הייתה מודעת לחשיבותו של המצעד בעיני הקהילה. עם זאת, היא חזרה על עמדתה כי יש להימנע מפעילויות "שיש בהן בכדי התרסה" מול צבורים אחרים בעיר.

עוד השתתפו בדיון נציגים מרשימות העבודה, יש עתיד, מרצ ושינוי. נציג מרצ בפאנל, סער נתנאל, הביע הסתייגות חריפה מעמדותיו של ניר ברקת - הן ביחס לקהילה ההומו-לסבית והן מהתעלמותו מהציבור הערבי בעיר. נתנאל הסתייג מתוכנית שהציג ד"ר אבי שושני, נציג שינוי, לפיה ירושלים תחולק לשכונות המוגדרות "חרדיות" ו"חילוניות", תוכנית אותה כינה נתנאל "תוכנית גטאות".

את הפאנל הנחתה ענת הופמן, ראש המרכז לפלורליזם יהודי, לשעבר חברת מועצת העירייה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...