עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לופוליאנסקי: יוקצו כספים למצעד הגאווה בי-ם

ראש עיריית ירושלים ומועמד יהדות התורה, אורי לופוליאנסקי, מבטיח כי הבית הפתוח ימשיך לקבל מימון למצעד הגאווה בבירה

ניר ברקת, אחד המועמדים בבחירות לראשות עיריית ירושלים, אמר בראיון שפורסם בעיתון "ירושלים" בסוף השבוע האחרון כי אם אפשר היה להימנע מקיום מצעד הגאווה, הוא היה "ממליץ על כך". ההפתעה הגיעה מכיוונו של ראש העירייה הנוכחי ומועמד יהדות התורה לראשות העירייה, אורי לופוליאנסקי, אשר הבטיח כי ימשיך להקצות כסף לבית הפתוח בכל הקשור למצעד הגאווה בירושלים.

בסוף השבוע האחרון פורסמו בעיתון "ירושלים" ראיונות עם ברקת ועם לופוליאנסקי לקראת הבחירות לראשות עיריית ירושלים שתתקיימנה ב-3 ביוני. בין היתר נשאלו שני המועמדים בנושא מצעד הגאווה בירושלים ובנושא התייחסותם לקהילת ההומו-לסבית העירונית.

בתשובה לשאלה האם מצעד גאווה מתאים לעיר כמו ירושלים ענה ברקת כי "אנחנו צריכים להבין שמה שנראה לנו זכות לגיטימית, נתפס כפגיעה קשה באוכלוסיות שונות. אנחנו צריכים להפעיל שיקול דעת לגבי השאלה מה זו פגיעה קשה שאסור לאפשר אותה, ומה זו פגיעה קלה שיש לאפשר אותה". הוא הוסיף, "אני חושב שיש לתת לאוכלוסייה ההומו-לסבית בירושלים לחיות את חייה בכבוד, ולפתור את בעיותיה האמיתיות, בהחלט. לעשות צעדים שיכולים להיות פרובוקטיביים ופוגעים בעיני ציבורים אחרים - אם אפשר להימנע מזה, אני הייתי ממליץ על כך. אומרים שהיו במצעד הגאווה כ-50 חבר'ה שהלכו ברחוב. בניו יורק הולכים עשרת אלפים".

לעומתו, אורי לופוליאנסקי, ראש העירייה המכהן של ירושלים והמועמד לראשותה מטעם יהדות התורה, אמר בתשובה לשאלה האם יעביר כסף למצעד הגאווה בירושלים גם לאחר שייבחר, כי "לנושא הסטטוס-קוו יש משמעות יסודית בעיר. הסטטוס-קוו יישמר והם יקבלו את הכסף". לופוליאנסקי הוסיף, "העירייה לא צריכה להתנהג כמו ה'ביג ברדר', אני לא צריך לחשוב מי הומו או לסבי. העירייה צריכה לתת שירות לכולם".

חגי אלעד, מנכ"ל הבית הפתוח, מסר בתגובה לדברים כי "ניר ברקת מוכיח שוב שלפני שמדברים כדאי לדעת את העובדות, ומר ברקת מוזמן להשתתף במצעד השנה ולהתרשם באופן אישי. במצעד בירושלים השתתפו לפני שנה למעלה מ-4,000 אנשים [לפי הערכות המשטרה]".

אלעד הדגיש, "היה יום יוצא דופן בלוח השנה הירושלמי, יום אחד בין כל ימי התענית והחגים המוקדש לחגיגה השוברת מחיצות בין קהילות ובין בני אדם, יום אחד בשנה של ירושלים נורמלית, שפויה ואופטימית. מפתיע לגלות, כי מר ברקת מעדיף להימנע מכל זה".

הוא הוסיף כי "חשוב להבטיח שמי שיעמוד בראשות העירייה יהיה מחויב לכל תושבי העיר ולכך שב-2004 המסורת הירושלמית החדשה והגאה תוסיף ותצעד". אלעד הטעים, כי בבית הפתוח שוקדים בימים אלה על פגישות בין הנהלת הבית לבין המועמדים לראשות עיריית ירושלים. בד בבד, ההכנות למצעד שיתקיים ב-13 ביוני ממשיכות בימים אלה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...