עוד בחדשות ודעות
 >  > 

גאווה 2003 בחיפה: מפגן גאווה ראשון מסוגו

במרכז האירועים יעמוד מפגן רכבים שיעבור בצהרי יום שישי, 20 ביוני, ברחבי חיפה והקריות; האירועים עצמם ייפתחו ב-17 ביוני

אירועי הגאווה בחיפה ייפתחו רשמית באמצע חודש יוני, 17.6, בקוקטייל חגיגי שמארגן הפורום החיפאי, האמון על ארגון אירועי הגאווה בעיר. במרכז הערב תתקיים בכורה של ההצגה "תאהב אותי.com", אותה ביים רון ישועה והפיק הפורום החיפאי. ראש עיריית חיפה, גיורא פישר, אשר החליף את ח"כ עמרם מצנע שפרש לאחר שנבחר לראשות מפלגת העבודה, שלח את ברכתו הרשמית לאירועים אולם השתתפותו כפופה להתפתחויות הפוליטיות בחיפה.

בראשית יוני ייערכו בחיפה בחירות לראשות העירייה, כאשר במרכזן מתמודדים על ראשות העיר שמואל ארד - המוביל בסקרים - כמועמד הליכוד (וזוכה לתמיכת ראש הממשלה, אריאל שרון), עליזה שנהר, המועמדת לתפקיד מטעם מפלגת העבודה, וחבר הכנסת לשעבר עורך הדין יונה יהב, המתמודד מטעם רשימה שבמרכזה מפלגת "שינוי". במידה ויהיה בחיפה סיבוב שני, תתקיימנה הבחירות ביום האירוע.

עד כה לא אישר אף חבר כנסת או שר, לרבות אף אחד מהמועמדים לראשות העירייה, את השתתפותו באירוע הפתיחה. עם זאת, מעריך שרון הורנשטיין - דובר הפורום החיפאי, כי בשבוע הקרוב יאשרו את השתתפותם אישי ציבור שונים.

במרכז אירועי הגאווה החיפאיים יעמוד מפגן רכבים שיעבור בצהרי יום שישי, 20 ביוני, ברחבי חיפה והקריות. תחת הסיסמה "נוסעים גאווה בחיפה", ייצאו מתחנת "מרכזית המפרץ" עשרות רכבים מקושטים של בדגלי הקהילה ובראשם אוטובוס של הפורום החיפאי, המיועד לאלה שאין ברשותם רכב פרטי, ומשאית עמוסת רקדנים ותקליטנים שנתרמה על ידי מועדון ה"לונה" החיפאי.

המפגן יעבור לאורך צירים מרכזיים בחיפה, בהם שדרות ההסתדרות (כביש עכו-חיפה) ויעבור במוקדים מרכזיים בקריות, ויחזור לחיפה דרך שכונות מרכזיות, בהן נווה שאנן, דניה, מרכז הכרמל, כרמל צרפתי ועוד. שירלי פרידמן, ממארגנות האירוע, אמרה לכתב GoGay כי "זו הפעם הראשונה בתולדות חיפה, שבה הקהילה יוצאת בהמוניה לרחובות". עוד הוסיפה, כי בשל המבנה הטופוגרפי של חיפה הוחלט לקיים את המפגן בנסיעה ולא במצעד, "דבר שיאפשר לכסות אזורים גיאוגרפיים רחבים יותר, ובכלל זה את הקריות, בהן מרוכזים רבים מחברי הקהילה, המשתמשים בשירותי הפורום החיפאי".

בסיום המפגן ייערך הפנינג ברחבת האירועים המרכזית במרכז הספורט ליאו באק, ובמרכזו הופעה של קורין אלאל. שרון הורנשטיין מדגיש, כי בשל גודלו של האירוע וראשוניותו נעשים מאמצים כבירים 'לאחד כוחות' וליצור שיתוף פעולה עם גורמים שונים בעיר, ובכלל זה גופים מסחריים, עסקים בחיפה, ארגונים שונים ועוד. גם מול עיריית חיפה מתנהל בימים אלה משא ומתן קדחתני ליצירת שיתוף פעולה".

הורנשטיין מטעים, כי למרות העלויות הרבות של האירוע, הוחלט בפורום החיפאי שלא לגבות תשלום בכניסה על מנת לפתוח את האירוע לקהל הרחב. במסיבת הגאווה המרכזית שתיערך בעיר במועדון ה"לונה" תופיע הזמרת דנה אינטרנשיונל. אירועי הגאווה בחיפה ייחתמו בשבת, 21 ביוני, במרתון סרטים גאים - מחווה לעמוס גוטמן במלאת עשור למותו. האירוע יתקיים בבית הפורום החיפאי, רחוב הלל 47, החל משעה 16.00 אחר הצהריים.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...