עוד בחדשות ודעות
 >  > 

יצא לאור "פנדורה" - מגזין לסבי חדש

עורכת המגזין, לילך גליל: המגזין יצא "בעיקר מפני ש'הזמן הוורוד' פונה בעיקר להומואים ופחות ללסביות"

גיליונו הראשון של "פנדורה", מגזין לסבי דו-חודשי חדש, ייצא היום (ה') לאור. עורכת העיתון, לילך גליל, אמרה כי הוא פונה לא רק, אבל בעיקר, ללסביות. מו"ל העיתון הוא ארגון קל"ף (קהילה לסבית פמיניסטית).

הגיליון הראשון של "פנדורה" מכיל 12 עמודים ובהם שתי כתבות מרכזיות ומספר מדורים. הכתבות עוסקות בדילמה האם לסביות צריכות לצאת מהארון בראיונות עבודה אם לאו ובספר נעורים לסבי חדש, "נעמת לי מאוד", שיצא בהוצאת "ידיעות אחרונות".

בעיתון מובא ראיון עם הסופרת, עמי גדליה. כן ישנם בעיתון מדורים שונים, בהם "בואו נדבר", מאת אור מרוני-פנר, מדור תרבות של דנה ג. פלג, טור אוכל של השפית איילת לטוביץ', טור לקראת הורות וטור בשם "ארון הקודש" אותו כותבת לסבית דתייה בשם אביגיל שטרבר. כן כולל העיתון סיפור קצר מאת שז.

עורכת העיתון, לילך גליל, אמרה כי העיתון יצא "בעיקר מפני ש'הזמן הוורוד' פונה בעיקר להומואים ופחות ללסביות". גליל, עורכת ספרים, משכתבת וסופרת במקצועה, הוסיפה כי "זה בעצם העיתון הלסבי היחיד בארץ היום. הוא מתמקד בנושאים שמעניינים נשים. יש יותר דגש על הורות, משפחה, פמיניזם".

גליל הדגישה, כי "בשלב הזה אנחנו מנסים להקיף כמה שיותר רבדים בתוך האוכלוסייה הלסבית. אני מניחה שהקו יתאזן במשך הזמן בעקבות הכותבות". גליל ציינה, כי העיתון משווע לכותבות וגם לכותבים.

הגיליון הבא של המגזין ייצא לאור בחודש יוני הקרוב, חודש הגאווה. העיתון יופץ חינם לחברות קל"ף ובמקומות קהילתיים שונים, בדגש על מקומות לסביים או מקומות עם נוכחות לסבית רבה, בהם המינרווה והריינבואו. הוא יופץ אף במשרדי ארגונים שונים של הקהילה, כולל בבית הפתוח בירושלים, בפורום החיפאי בחיפה ובסניף האגודה בבאר שבע.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...