עוד בחדשות ודעות
 >  > 

רוב בקהילה בארה"ב אינו תומך במלחמה

סקר חדש שיצא מראה, כי רוב ההומוסקסואלים והלסביות האמריקניים אינם תומכים במלחמה המתקרב נגד העם עיראקי

סקר חדש מראה, כי הומוסקסואלים ולסביות בארצות הברית נוטים יותר להתנגד למלחמה בעיראק מאשר הטרוסקסואלים. בהפגנות הרבות שנערכו ברחבי העולם נגד המלחמה נרשמה השתתפות בולטת של ארגונים וקבוצות מקהילות הומו-לסביות מקומיות.

הסקר עצמו נערך באמצעות רשת האינטרנט על ידי חברת "האריס אינטראקטיב" והשתתפו בו 2,271 בני אדם, בהם 142 שהגדירו את עצמם כהומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים או טרנסג'נדרים. הסקר מצא, כי 67% מהם הגדירו את עצמם כ"בכלל לא בטוחים" או כ"לא לגמרי בטוחים" בכל הקשור להחלטות שיקבל נשיא ארה"ב בנוגע ל"שימוש או לאי השימוש
בצבא ארצות הברית לתקיפת עיראק". לעומתם, רק 37% מההטרוסקסואלים הגדירו את עצמם במונחים אלו. 60% מההטרוסקסואלים טענו, כי הם "מאד בטוחים" או "בטוחים במידה מסויימת" בשיפוטו של הנשיא האמריקני ביחס לכניסה לעימות צבאי עם עיראק.

באופן כללי עולה מהסקר, כי 56% מהנשאלים מהקהילה ההומו-לסבית בארה"ב בו מתנגדים למלחמה בעוד 30% תומכים בה. 14% השיבו כי הם לא בטוחים. אצל ההטרוסקסואלים הביעו 45% מהנשאלים תמיכה במלחמה, 36% התנגדו ו-19% לא היו בטוחים. 68% מהנשאלים ההומוסקסואלים והלסביות ו-78% מהנשאלים הטרוסקסואלים השיבו בחיוב לשאלה האם יש קשר בין עיראק לבין ארגון אל קעידה, האחראי על מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר.

יצוין כי מרבית הקהילה ההומו-לסבית בארצות הברית מזוהה עם המפלגה הדמוקרטית. מסקרים שנערכו לפני הבחירות האחרונות לנשיאות ארצות הברית שהתקיימו בשנת 2000 עלה, כי רק 25% מבני הקהילה תמכו בג'ורג' בוש.

כתב GoGay מוסיף: בארצות הברית הוקם לאחרונה ארגון הומו-לסבי נגד המלחמה שנקרא "Out against war". ביל קיסר, מפעילי הארגון, אמר כי "אנחנו מארגנים הומוסקסואלים, לסביות, בי סקסואלים, טרנסג'נדרים ותומכיהם... כי אנחנו חושבים שהקהילה לא נלחמת מספיק, כקבוצה, נגד המלחמה". הם אף השתתפו בשביתה של נשים נגד המלחמה שהתקיימה בארצות הברית. בארה"ב כבר קיימת רשת מסועפת של ארגונים וקבוצות נגד המלחמה, כאשר אחד מהבולטים הוא הארגון Not In Our Name.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...