עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הלילה יושק קמפיין הבחירות של איתי פנקס

פנקס, בעבר יו"ר האגודה ומקורב לח"כ לשעבר עוזי אבן, מתמודד על המקום השני ברשימת מרצ לבחירות למועצת עיריית ת"א-יפו

איתי פנקס יפתח היום (ו') את מסע הבחירות שלו לפריימריס שיתקיימו בסניף ת"א של מרצ לרשימת המפלגה למועצת עיריית ת"א-יפו. השקת הקמפיין תיערך הלילה במסיבה שתתקיים במועדון ה"דום" בתל אביב. פנקס שואף להגיע למקום השני ברשימה, אחרי יעל דיין המתמודדת על ראשות העירייה מטעם מרצ, ולתפקיד סגן ראש העירייה. דיין עצמה תקבל כנראה את המקום הראשון ברשימת מרצ למועצה וכתוצאה מכך אולי אף את תפקיד ממלאת מקום ראש העירייה ללא התמודדות.

פנקס מבקש לפעול בנושא ההומו-לסבי ולגעת בנושאים כמו "טיפול במבוגרים של הקהילה, הרבה יותר התייחסות עירונית לאנשים שחיים עם איידס ופתיחת מרכז עירוני לקהילה שיאפשר פעילות לכל הארגונים". עם זאת, טוען פנקס כי "התמקדות רק בקהילה היא לא נכונה. כשמדובר בעיר כמו תל אביב - הקהילה לא מנותקת. כשלכל התושבים יהיה טוב - אז הקהילה תהיה חלק מזה". פנקס טוען, כי "יש לנו אפשרות לשנות דברים בצורה ממשית ולא רק להיות מיוצגים. זה מה שאני הולך לעשות בשביל כולנו", אמר.

איתי פנקס החל לפעול בקהילה בשנת 1999 כשנבחר לשמש כגזבר אגודת ההומוסקסואלים והלסביות. לאחר זמן קצר, החליף פנקס בתפקיד היו"ר את הדר נמיר, שהתפטרה. בתקופת כהונתו נסגר סניף האגודה בחדרה עקב ההטרדות שסבל מצד אנשי ש"ס המקומיים. עם זאת, הוגדלו התקציבים המופנים לאגודה מעיריית תל אביב-יפו ונרשמה התאוששות כלכלית של הארגון. בנוסף, נפתחו סניפים חדשים של האגודה בקריית שמונה, בבאר שבע ובאילת והתארגנות של האגודה בפתח תקווה.

פנקס הודיע על התפטרותו מתפקידו בשנה שעברה והחליט להתמודד על מקום ריאלי ברשימת מרצ למועצת עיריית ת"א-יפו. איתי פנקס, שהיה בעבר חבר הליכוד, סייע לח"כ פרופ' עוזי אבן בבחירות הפנימיות שהתקיימו בתוך מרצ להרכבת רשימתה לבחירות האחרונות ונבחר לראשות הפורום ההומו-לסבי של המפלגה, "גיאות".

במודעות שפרסם פנקס לאחרונה בעיתונים "הזמן הוורוד" ו"זמן תל אביב" לא הוזכרה מרצ כמפלגה בה הוא מתמודד. פנקס הסביר זאת בכך שהוא "עדיין לא מועמד של מרצ ואני רק חושף את עצם העובדה שאני רץ". עם זאת, הוסיף פנקס כי "במודעה הבאה ב'הזמן הוורוד' אני אסביר את התהליך בתוך מרצ. במודעה הזאת רציתי להסביר את עצם מועמדותי. זה לא סוד שאני חבר מרצ ויושב ראש פורום 'גיאות'". בין המתמודדים במרצ נמצא גם מנחם שיזף, לוביסט ואיש תקשורת, שהיה בעבר יושב ראש האגודה. מיכל עדן, שמכהנת כחברת מועצת העירייה מטעם מרצ בקדנציה הנוכחית, שוקלת בימים אלה את המשך דרכה.

דוד מרחב מוסיף:

לכתב GoGay נודע, כי בין הדמויות בקהילה אליהן פנה פנקס לבקש תמיכה והצטרפות למרצ נמצא גם דני לחמן. לחמן הוא ממייסדי אגודת ההומוסקסואלים והלסביות וממקימי "הקו הלבן", וכותב בקביעות במגזין היומי PrideZine, שהוא חלק מרשת GoGay. לחמן הגיב על הדברים באומרו, כי "אף אחד לא פנה אליי באף בקשה לתמיכה. איני מעונין להצטרף לאף מפלגה ואני מאחל לכל המועמדים בהצלחה".

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...