עוד בחדשות ודעות
 >  > 

קמפיין למניעת פשעי שנאה יצא לדרך בבריטניה

מודעות הוצבו ע"י ארגונים שונים באיזורים בהם התרחשו פגיעות באנשים על רקע מוצאם האתני, צבע עורם או נטיותיהם

בשבועות האחרונים פתחו מספר ארגונים בריטיים, בין היתר ארגוני גייז מקומיים, בקמפיין למניעת פשעי שנאה. במסגרת הקמפיין, הוצבו בתחנות רכבת שונות ברחבי לונדון מודעות הקוראות להפסיק את פשעי השנאה. "אלימות כלפי אנשים על רקע מינם, מוצאם, צבע עורם או בגלל שהם הומוסקסואלים, לסביות, או טרנסג'נדרים היא פשע שנאה. על האלימות הזו להפסק, לשנאה הזו אין מקום בחיינו", נכתב במודעות.

המודעות הוצבו, בין היתר, באיזורים בהם התרחשו בעבר פגיעות באנשים על רקע מוצאם האתני, צבע עורם או נטיותיהם המיניות. הארגונים הסבירו כי פתחו בקמפיין עם תחילת השנה - על מנת לעורר את הציבור למודעות כלפי פשעי השנאה ועוצמתם. "אנשים צריכים להבין שמדובר בפשעים לכל דבר ועניין", נמסר בהודעה לעיתונות מטעם הקבוצה, "לא מתקבל על הדעת שאדם יחשוש לשלומו על רקע השתייכותו למיעוט מסויים".

פשעי השנאה בבריטניה מטרידים גם את המשטרה המקומית, הלוקחת חלק פעיל באכיפה, הסברה ומניעה של מקרים מהסוג הזה. בחודשים האחרונים החלה משטרת לונדון בסבב נוסף של גיוס שוטרים ושוטרות מקרב הקהילה ההומו-לסבית, על מנת לפנות לקהילת הגייז ולהגן עליה בצורה טובה יותר. במקביל, הוגברה האכיפה באיזורים בעיתיים, בהם ארעו בעבר מקרי אלימות כלפי הומוסקסואלים ולסביות. המשטרה מפרסמת תדיר בכל אמצעי התקשורת המרכזיים של הקהילה ההומו-לסבית, ומעודדת גייז ולסביות לדווח על פשעי אלימות כלפיהם, וכן קוראת להם להזהר מפני מתחזים ועבריינים פוטנציאלים, השוכנים בחדרי הצ'אט ואתרי ההיכרויות השונים ברשת.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...