עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הוותיקן: טרנסג'נדרים לא ישרתו את הכנסייה

בהוראות שהוציא הוותיקן, נאסרו טרנסג'נדרים מלשמש בתפקידי כמורה ונזירות; הוותיקן מציע "טיפול רפואי ופסיכיאטרי קפדני"

הוותיקן אסר בימים האחרונים על מינויים של טרנסג'נדרים לתפקידי כמרים, נזירים או נזירות. במקום זה הוא קבע, כי יש לספק להם "טיפול רפואי ופסיכיאטרי קפדני". בהחלטת הוותיקן נטען, כי טרנסג'נדרים סובלים ממחלה נפשית. זאת, שבועיים לאחר שהורה הוותיקן לבישופים שלו שלא לשנות את רשימות ההטבלות של טרנסג'נדרים.

בהוראתו מלפני שבועיים טען הוותיקן, כי טיפולים וניתוחים לשינוי מין לא משנים בעיני הכנסייה את מגדרו של אדם. בנוסף להוראה לבישופים לא לשנות את הרשימות שנרשמות לטרנסג'נדרים עם לידתם, קבעה אותה הוראה שאסור לטרנסג'נדרים להינשא וכי כניסתם לסמינרים לכמרים אסורה.

ההנחיה האחרונה נשלחה בימים האחרונים על ידי הוותיקן לממונים על חוקי דת נוצריים בכל העולם. הנחיה זו הורתה להם להזיז מתפקידם לאלתר כל כומר שמראה סימנים להיותו טרנסג'נדר, ולהניח לגוף בשם "התקהלות של דוקטרינת האמונה", ממנו נשלחה ההנחיה, לטפל באותו כומר. עם זאת, נכתב בהנחיה כי על הממונה בכל מקום ומקום להסדיר לאותם כמרים "טיפול רפואי ופסיכיאטרי קפדני". יצוין, כי הוותיקן אף אמור להוציא בהמשך השנה מדריכים שיורו באם לאסור סמינרים לכמרים הומוסקסואלים אם לאו.

הביא לפרסום: יניב הלפרין.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...