עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בריטניה תגביר האכיפה נגד פשעי שנאה

המשטרה תקשיח עמדותיה כלפי עבריינים שפגעו באנשים על רקע הומופובי; רק 18% מהפשעים על רקע נטיה מינית מדווחים

בריטניה מקשיחה עמדותיה כלפי עבריינים שביצעו פשעי שנאה כלפי הומוסקסואלים ולסביות. כך פורסם בתכנית הלילה של רשת החדשות Sky News. ארגון Crime Prosecution Service) CPS), המייצג אנשים שנפלו קורבן לעבריינים שונים, הודיע כי יגביר את המודעות החברתית לפשעים שנעשים על רקע נטייתם המינית, וייתבע לדין עבריינים שביצעו עבירות מסוג זה.

חברי הארגון פרסמו הודעה, לפי פגיעה בהומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים "מבוססת על שיפוט-מוקדם, אפליה ושנאה שאין להם מקום בחברה דמוקרטית ופתוחה". לטענתם, מערכת המשפט בבריטניה אינה מטפלת בפשעים הומופוביים כראוי, ובכוונתם לפעול למען הגברת המודעות הציבורית לשיעור הפשיעה הגבוה כלפי קורבנות הומוסקסואליים.

סקר שנערך בשנת 1999 הראה, כי כ-38% מכלל ההומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים בבריטניה נפלו קורבן לתקרית הומופובית אחת לפחות, בתקופה של שנה. רק 18% מבין המקרים דווחו למשטרה. לדברי אנשי הארגון הפועלים בשיתוף ותיאום עם משטרת בריטניה, כל פשע או עבירה שיתרחשו על רקע נטייתו המינית או המגדרית של הנתקף, ייחשבו מיידית ל"חמו�רים" ויופנו לטיפול אינטנסיבי ומקיף של אנשי המשטרה.

ה-GPA, קבוצת השוטרים הגאים של בריטניה (Gay Polica Association), בירכה על כוונת ארגון ה-CPS. דובר מטעם הקבוצה מסר, כי "הגישה החדשה היא צעד חשוב ומשמעותי לקהילה ההומו-לסבית בבריטניה. ארגון ה-CPS מחויב כעת להחמיר עם פושעים ועבריינים הומופובים, ולהביאם לדין".

יניב הלפרין מוסיף:

סוכנויות הידיעות מדווחות, כי המילה "הומוסקסואל" לא תיכתב עוד במסמכים רשמיים של ממשלת בריטניה. ממשלת בריטניה החליטה על כך השבוע, לאחר שנתקבלו במשרדי הממשלה תלונות כי המילה "הומוסקסואל" יצאה מז'רגון הדיבור המקובל. במקומה ישתמשו שם, ככל הנראה, בביטוי "נטייה לאנשים מאותו המין".

השרה הבריטית לענייני שוויון, ברברה רושה, עובדת בימים אלה על מסמך שנקרא "לקראת שוויון וגיוון". מסמך זה יכלול את תכניות ממשלת בריטניה להתמודד כנגד אפליה הן על רקע דתי והן על רקע נטייה מינית. הפקידים ב"וויטהול", קריית הממשלה הבריטית בלונדון, יונחו שלא להשתמש מעתה במילה "הומוסקסואל" במסמכים רשמיים, בנאומים ובהודעות לעיתונות. דובר של רושה הכחיש, כי הצעד נעשה מתוך מניעים של "תקינות פוליטית", באומרו כי "הייתה תחושה חזקה שהומוסקסואל לא הייתה הדרך לזהות נטייה מינית. היו מספר דאגות בעניין".

הפקידים ב"וויטהול" קיבלו לאחרונה עצה להשתמש בביטוי "נטייה לאנשים מאותו המין" במקום במילה "הומוסקסואל". נטען כי זו אלטרנטיבה יותר רלוונטית. יש לציין, כי ממשלת בריטניה בראשות הלייבור היא הממשלה הראשונה בתולדות הממלכה המאוחדת, הפועלת באופן נמרץ במיוחד למען זכויות ההומוסקסואלים והלסביות, ורק לאחרונה העבירה הממשלה מהלך שיאפשר לזוגות בני אותו מין לאמץ ילדים.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...