עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חברת "קודאק" בארה"ב פיטרה עובד הומופוב

עובד "קודאק" פוטר לאחר שפנה לאלף מעובדיה ע"י דואר אלקטרוני, והוקיע את מדיניות החברה התומכת בעובדים גייז ולסביות

הנהלת חברת הצילום "קודאק" פיטרה את אחד מעובדי החברה בארה"ב, לאחר שהעובד סירב להסכים עם מדיניותה המוצהרת של החברה לתמוך בעובדות ועובדים לסביות והומוסקסואליים, ולא להפלות אותם. העובד הגיב בחריפות לתזכיר של החברה התומך בגייז היוצאים מהארון, ושלח את תגובתו לאלף מעובדיה. פרשה זו מעוררת ביקורת קשה כלפי החברה מצד חוגים שמרניים אנטי-הומוסקסואליים בארצות הברית.

העובד, מילרייט רולף סזאבו בן ה-23, פוטר מעבודתו בראשית אוקטובר האחרון לאחר שהגיב לתזכיר שהפיצה הנהלת החברה לעובדיה. התזכיר כלל הנחיות למנהלי החברה כיצד לנהוג כאשר עובד בן הקהילה ההומו-לסבית יוצא מהארון במקום עבודתו. התזכיר הורה למנהלים לתמוך בו וביציאתו מהארון. סזאבו הגיב לתזכיר זה וכתב: "אנא אל תשלחו לי יותר אף פעם סוג כזה של מידע כי זה מגעיל ותוקפני בעיניי".

במקום להעביר את תגובתו רק למי שכתב את התזכיר, העביר אותה סזאבו בדואר האלקטרוני ליותר מאלף עובדי "קודאק" שקיבלו את התזכיר עצמו אף הם. "קודאק" פיטרה את סזאבו מייד לאחר מכן. הטענה של "קודאק" היא, כי הוא פוטר לא בגלל דעותיו אלא מפני ששלח דואר אלקטרוני המתקיף את מדיניות הנהלת החברה לעובדים רבים המועסקים בה. לדעת הנהלת החברה, מדובר התנהגות לא נאותה.

גרהרד מוכנר, דובר החברה, אמר בתגובה לדברים, כי "הפעולה הזאת יצרה פוטנציאל לסביבת עבודה עוינת". מוכנר אף הדגיש, כי "קודאק" ניסתה לפתור את העניין עם סזאבו עצמו, אולם סזאבו סירב לשתף פעולה. הוא יוכל לשוב לעבודתו אם הוא יפנה את העניין לאגף במועצת המנהלים של החברה העוסק בפתרון בעיות בקרב העובדים.

ארגון "קמפיין זכויות האדם" קרא בעקבות מקרה זה לחבריו לכתוב למשרדים הראשיים של "קודאק" ברוצ'סטר, ניו יורק, בעד פיטוריו של סזאבו. קים מילס, המנהלת לענייני חינוך בארגון זה, אמרה: "לכל אחד יש זכות לדעה משלו אבל לאף אחד אין זכות להפלות". לעומת זאת, ביקורת רבה הופנתה כלפי "קודאק" מצד גורמים דתיים, שמרניים ואנטי-הומוסקסואליים שונים. הם טענו, כי ה"פוליטיקלי קורקט" הלך כאן צעד אחד יותר מדי וכי יש כאן התערבות אלימה באמונותיו הדתיות של סזאבו. הכומר ג'רי פאלוול, הידוע בדעותיו האנטי-הומוסקסואליות, כתב: "גיוון היא מילה שהשמאל משתמש בה על מנת להסוות את המאמץ המתמשך שלו להשתיק אנשים אמוניים".

הביא לפרסום: יניב הלפרין.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...