עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"אירועי הגאווה העולמיים 2004 יהיו בירושלים"

זה המסר שביקשה להעביר אסיפת "הבית הפתוח", שהתכנסה בבירה; הארגון ינסה לשכנע את המארגנים לערוך אותם גם בי-ם

כחמישים בני אדם השתתפו אמש באסיפה הכללית השנתית של "הבית הפתוח" שהתקיימה אמש בסינמטק ירושלים. בין יתר ההחלטות שנתקבלו במקום הייתה ההחלטה, כי "הבית הפתוח" יגיש בקשה לקיום אירועי הגאווה העולמיים בשנת 2004 בכל הארץ ובירושלים במרכז האירועים.

נושא זה היה הנושא המרכזי באסיפה. "הבית הפתוח" הצהיר לפני זמן מה על כוונתו לבקש מארגון Interpride, ארגון הגאווה העולמי שיזם את אירועי הגאווה העולמיים, לקיים את האירועים בשנת 2004 בישראל, כאשר האירוע המרכזי, מצעד הגאווה העולמי, יתקיים בירושלים. הוא פנה לכל ארגוני הקהילה האחרים לשתף בעניין פעולה. מרביתם הסכימו לכך. אמש הובא העניין לאישור האסיפה וזו אישרה אותו ברוב של 27 תומכים אל מול 11 מתנגדים. המתנגדים לרעיון טענו בדיון שקדם להצבעה, כי האירועים הללו יכולים לבוא על חשבון הפעילות השוטפת של "הבית הפתוח" וכי הם יכולים להביא להתעוררות גדולה של הומופוביה.

עו"ד דני סאביץ', היועץ המשפטי של "הבית הפתוח", אמר כי "רק אם נהיה גלויים ונוכחים לא תהיה הומופוביה". עוד הוא הוסיף כי רוב ההכנסות של "הבית הפתוח" הן מתרומות וכי "אף אחד לא מעוניין לתרום לקבוצה חברתית ב'בית הפתוח'. הם מעונינים לתרום כי יש מצעד בירושלים". כן הועלו חששות ש"הבית הפתוח" תופר לעצמו תיק גדול מדיי בנושא זה וכי הפקה חובבנית של האירוע תוביל להד שלילי גדול כלפי הארגון. יונתן לייבוביץ', שהנחה את הדיון, אמר בתשובה לשאלת כתב GoGay כי אם וכאשר תאושר הבקשה, "הבית הפתוח" יפנה לעיריית ירושלים ולמשרדי ממשלה שונים לבקשת קבלת תמיכה באירועים.

מרומא 2000 לירושלים 2004

אירועי הגאווה העולמיים, המכונים �World pride�, התקיימו לראשונה בשנת 2000 ברומא. את האירועים יזם ארגון Interpride וקבע שהם יתקיימו בכל ארבע שנים במקום אחר. הארגון, שמורכב מנציגי ארגונים הומו-לסביים שונים בעולם, נענה לפני כשנתיים חלקית לפניית האגודה וקבע שאירועי הגאווה העולמיים יתקיימו בשנת 2004 בתל אביב אם המצב הביטחוני במדינת ישראל ישתפר. אשתקד עלה הנושא שוב לדיון בארגון Interpride. הפעם החליטו חברי הארגון שלא לקיים את האירועים בתל אביב, משום שלא היה בדיונים שהתקיימו אז שום נציג ישראלי. עתה עומד "הבית הפתוח" לבקש מארגון Interpride לקיים את האירועים בירושלים ובישראל כולה. המדובר בפסטיבל גאווה עולמי בן 10 ימים שכולל מסיבות ואירועים שונים ושבמרכזו עומד מצעד הגאווה העולמי.

חוץ מעניין אירועי הגאווה העולמיים דנו שם בנושאים נוספים: האסיפה החלה באזכרת האלימות שחוו השבוע בית קל"ף ובית "הפורום החיפאי". לאחר מכן היא אישרה את הדו"חות הכספיים של הבית לשנת 2001. אלה הראו על מעבר מגירעון של כ-100,000 ש"ח בדצמבר 2000 לרווח של כ-30,000 ש"ח בדצמבר 2001. 95% מההכנסות של "הבית הפתוח" מגיעות מתורמים, מרביתם יהודים אמריקנים.

תקרית מביכה בערב קרתה כאשר נעשה ניסיון נואש להרכיב שם אף ועדת הביקורת החדשה של "הבית הפתוח". אף אחד לא רצה להתמודד לתפקיד. חברת ועד "הבית הפתוח" עברה כמעט מאדם לאדם בניסיון לבקש מהם לקחת אותו על עצמם. בסופו של דבר, ניאותו שתיים מחברות "הבית הפתוח", טל שני ושירה רומנובסקי, למלא אותו.

את הערב כבדו בנוכחותם ח"כ המיועד פרופ' עוזי אבן (מרצ) ומנהלת סינמטק ירושלים, ליה ון ליר.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...