עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הבית הפתוח יוזם העברת אירועי הגאווה לי-ם

השבוע פנה הארגון לראשי הארגונים הקהילתיים בארץ וביקש שיתמכו בהעברת אירועי הגאווה העולמיים ב-2004 לידיו

בלעדי: בימים האחרונים פנה "הבית הפתוח" לארגונים ההומו-לסביים הפועלים בישראל בבקשה שיכתבו מסמך התומך בקיום אירועי הגאווה העולמיים שייערכו ב-2004 בישראל תחת חסותו של "הבית הפתוח", ולא תחת האגודה הארצית.

גורם בכיר ב"בית הפתוח" מסר לכתב GoGay, כי בכוונת הבית לקיים את אירועי הגאווה העולמיים בירושלים, תחת חסותו של הבית. לצורך כך, פנו ראשי הבית הפתוח לראשי הארגונים הקהילתיים בישראל, להוציא את האגודה, וביקשו מהם לנסח מכתב לפיו הם תומכים בקיום אירועי הגאווה העולמיים תחת ניהולו של הבית הפתוח.

את המכתבים עתידים אנשי הבית הפתוח להגיש לארגון גאווה עולמי, המרכז את אירועי הגאווה העולמיים המתרחשים בכל שנה במדינה אחרת. מקור ב"בית הפתוח" העביר לכתב GoGay העתקים מהמכתבים שנוסחו על ידי אנשי הבית הפתוח והועברו אל נציגי הארגונים לחתימתם. בין היתר, פנו אנשי הבית לארגון קל"ף, תהיל"ה, הפורום החיפאי ועוד.

בכך, קובע הבית הפתוח תקדים בכל הנוגע לנטרולה של האגודה ברמה הארצית והעולמית ולפגיעה המשמעותית ביותר במעמדה כגוף הארצי. "קואליציית הארגונים" שקמה בזכות יוזמה של אנשי הבית הפתוח, ושאינה כוללת את האגודה בתוכה, פועלת מזה כשנה וחצי במישורים שונים ולמען עשייה קהילתית. יש לציין שזו הפעם הראשונה שבה פועל "הבית הפתוח", באופן מוסתר אך רשמי, לפגיעה במעמדה של האגודה הארצית.

"ג'רי היקר, נשמח לשתף איתך פעולה"

תצלומי המסמכים שהועברו למערכת GoGay נכתבו באנגלית רהוטה, ומנוסחים בסגנון אחיד. הם נפתחים במשפט "ג'רי היקר", ואומרים: "בשם ארגון... אני מעוניין להביע את תמיכתי המלאה בכך שאירועי הגאווה העולמיים לשנת 2004 יתקיימו בירושלים, תחת חסותו וניהולו של הבית הפתוח. בהמשך לבקשתך, נשמח מאוד לשתף פעולה ולעזור ככל שאפשר ל'בית הפתוח' בארגון האירוע העולמי על הצד הטוב ביותר".

הבית הפתוח יזם את הפנייה לראשי הארגונים ההומו-לסביים הפועלים בישראל ואף "הציע" לכל ארגון נוסח אחר של מכתב, עליו צריך רק לחתום ולשלוח. יצוין, שכל המכתבים שהגיעו לידי כתב GoGay, נכתבו באופן אישי לג'רי לוינסון, ותומכים בבקשתו לעזרה. בכוונת אנשי הבית הפתוח להגיש את מכתבי התמיכה המוזמנים עד אמצע אוקטובר.

גאווה עולמית בישראל

אירועי הגאווה העולמיים יתקיימו בשנת 2004 בישראל. האגודה הארצית התבטאה בעבר בביטחון מלא בכל הנוגע לארגון האירועים העולמיים ובמתן חסות עליהם. כעת מתברר, כי בכוונת הבית הפתוח לקיים את האירועים דווקא בירושלים, תחת חסות הבית הפתוח.

תגובת דני סאביץ', הבית הפתוח: מכיוון שהצעת האגודה לגאווה עולמית ב-2004 נפסלה בכנס האחרון של" האינטרפרייד באוקלנד, סבר הבית הפתוח כי הסיכוי היחיד לקיומם של האירועים בישראל הוא אם הבית הפתוח יגיש הצעה בכנס הקרוב. לצורך כך, ביקשנו שיתוף פעולה של הארגונים ההומו-לסביים וארגונים אחרים ואכן, החל משבוע שעבר אנו פועלים לגבש קונצנזוס סביב הבקשה שלנו. לארגונים שביקשו זאת אכן שלחנו טיוטת מכתב, שהשתנתה מארגון לארגון. עם ראשי האגודה טרם נקבע פגישה בנושא, עקב בעיות לו"ז של המנכ"ל הנובעות מהבחירות לועד האגודה בשבוע הבא. אנו רוצים לנצל הזדמנות זו לקרוא לכל הארגונים לפעול במאמץ משותף למקם את ישראל במרכז המפה ההומו-לסבית העולמית."

מערכת חדשות GoGay תמשיך ותדווח בנושא בהרחבה לכשיוודעו פרטים נוספים.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...