עוד בחדשות ודעות
 >  > 

קנדה: בית המשפט סגר אתר שהסית נגד גייז

בית הדין הקנדי לזכויות אדם החליט: ייסגר אתר אינטרנט שהסית נגד הומוסקסואלים; ההחלטה בהתאם לחוק פדרלי נגד פשעי שנאה

בית דין קנדי לזכויות אדם הורה לסגור אתר אינטרנט שכינה הומוסקסואלים "חיות טרף מיניות" והאשים הומוסקסואלים בהיותם "פדופילים". בית הדין פסק כי האתר איננו יכול להמשיך ולפעול מאחר שהוא מפר את החוק הפדרלי הקנדי, האוסר על פשעי שנאה, לרבות הטפה נגד מיעוטים וקבוצות על רקע אתני, דתי, מיני, נטייה מינית וכיו"ב. פסק הדין התבסס על פסיקה של בית המשפט העליון הפדרלי של קנדה, שהגביל שימוש בקווי טלפון למטרות הפצת מסרים הכוללים הטפה לשנאה.

גראנט סינקלייר, שעמד בראש בית הדין, טען בפסק הדין כי "אם הטלפון הוא מתאים באופן אידיאלי להפצת רעיונות המכילים דעות קדומות, הרי שהאינטרנט הוא בעמדה טובה יותר. זו צורה מובהקת של תקשורת, שאיננה יקרה, קלה לגישה, המעבירה מסרים רבים בו-זמנית ובאופן מיידי לקהל חובק עולם". הוא הוסיף וטען, כי "האתר איננו נגד פדופיליה כשם שהוא נגד הומוסקסואליות. סגנון החיים ההומוסקסואלי מושווה [באתר, ד"מ] באופן תמידי למעין 'ציד מיני'".

יש לציין, כי שרת האינטרנט המארח את האתר נמצא בקנדה, אחרת לא היה ביכולתה של המדינה לסגור את האתר. עם זאת, מאחר שמפעילי האתר הם אזרחי המדינה, נראה כי גם אם השרת היה מועבר אל מחוץ לגבולות קנדה, ניתן היה להרשיע אותם בעבירות פליליות על-פי החוק הפדרלי נגד פשעי שנאה.

בשיתוף סוכנויות הידיעות.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...