עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שיר בעיתון "וסטי": ההומואים הם "חלאות"

השיר פורסם בעקבות מצעד הגאווה שהתקיים בירושלים; באגודה מבטיחים לפעול. עורך המדור בתגובה לדברים: זה בסך הכל שיר

שיר הומופובי המכנה בשמות גנאי הומוסקסואלים ולסביות ("מתרוממים", "כלבות") פורסם בסוף השבוע האחרון בעיתון "וסטי", מהעיתונים המובילים בישראל בשפה הרוסית. העיתון הוא מקבוצת "ידיעות אחרונות". השיר פורסם בעקבות מצעד הגאווה שהתקיים ב-7 ביוני בירושלים. את החוגגים במצעד מכנה כותב השיר, בוריס קמיאנוב, "חלאות".

בין היתר נכתב בשיר כי "לפנים - המתרוממים הנשיים מציגים ישבנים בגאווה/ מעליהם בלונים כחולים במקהלה עליזה/ מאחור - כלבות לסביות ודוחפות אצבע בגיפופים לוהטים/ גוררות איתן בלונים ורודים/ אל עבר ציון עולים לרגל". "אנחנו הענקנו להם בחסדנו", ממשיך השיר, "זכות ללעוג לאמיתות הכתובות בתורה/ זכות לשוטט בפומבי ולחולל קודש הקודשים/ זכות להזדווג על מזבח בית המקדש... דמוקרטיה יהודית, את יכולה להתגאות בעצמך/ גם אנחנו נכנסנו לפדרציה ההומואית הבין לאומית!/ מה שאת הצלחת להשיג לא השיגו הנוראים באויבינו/ מדינת ישראל כעת - טירוף תוך מגפת הדבר".

גיא גומל מהקבוצה הרוסית באגודת ההומואים והלסביות טוען, כי "העיתונות הרוסית בארץ מעולם לא הצטיינה ביחס אוהד כלפי מיעוטים מיניים. עצם קיומה הלגיטימי של הקהילה ההומו-לסבית נתפס בעיתונות הרוסית כמשהו תמהוני, קוריוז, סטייה מנורמה שקיבלה הכרה על בסיס לא ברור. שלא לדבר על פרסום חומר מכובד וראוי בנושא. לרוב, כלי התקשורת ברוסית משתיקים ומעלימים את הקהילה ההומו-לסבית מעין הציבור, או בעקביות ראויה לציון מעלים על דפי העיתון סטריאוטיפים הומופוביים פוגעים". לגבי השיר עצמו אומר גומל כי "הטקסט של קמיאנוב שופע מונחים הומופוביים, ותחת פרי עטו אנשים בעלי נטייה חד-מינית מצטיירים באופן מעוות". השיר מלווה בצילומים צבעוניים ממצעד הגאווה הירושלמי ותופס מחצית מעמוד העיתון, שהקצה לו עורך "וסטי 2", סרגיי פודרז'אנסקי. גומל ציין כי הם מתכוונים להיפגש עם פעילים בארגונים הומו-לסביים ולהתייעץ לגבי פעולותיהם בהמשך.

פודרז'אנסקי אמר בתגובה לדברים, כי קמיאנוב (או בשמו העברי, ברוך אבני), הוא "אדם דתי מאוד ויש לו זכות לפרסם את זה. אנחנו יכולים לפרסם תגובה באותו עיתון, באותו מקום. זה לא מאמר, זה לא ראיון, זה רק שיר".

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...