עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נשיא ברזיל תומך בנישואין הומו-לסביים

נשיא ברזיל הודיע על החלטתו לקדם את עיגון הנישואין ההומו-לסביים בחוק; ההחלטה היא חלק ממדיניותו ליברלית של הנשיא

נשיא ברזיל, פרננדו אנריקה קרדוסו, תומך במתן חוקיות לסוג של נישואין הומו-לסביים. הוא אף האיץ בקונגרס הברזילאי להעביר החלטה להכיר בחוקיותם של נישואין אלה. החלטה זו נדחתה מספר פעמים בוועדות הפרלמנטריות בהן נידון העניין. במידה ויכיר הקונגרס בחוקיות זו, יוכלו בני זוג הומוסקסואלים בברזיל להעביר רכוש זה לזה והפנסיה שלהם, כמו גם זכויות רפואיות, תובטחנה.

הצעתו זו של הנשיא הברזילאי מהווה חלק מהצעה רחבה יותר שלו, שמבקשת להבטיח את זכויותיהם של קבוצות שונות באוכלוסייה, ביניהן הומוסקסואלים, טרנסקסואלים, נשים, מיעוטים אתניים ודתיים, נכים ועניים בברזיל. הנשיא קרדוסו השתתף במסיבת עיתונאים שערכה הקהילה ההומו-לסבית בברזיל. הוא הופיע כאשר מאחוריו היה תלוי דגל גאווה. אחד הפעילים הברזילאים לזכויות הקהילה ההומו-לסבית אמר, כי יישום הצעתו של קרדוסו מהווה צעד מפתח לקראת מתן רשות לברזיל להצטרף ל"אומות היותר תרבותיות בעולם".

אם תתקבל הצעתו של קרדוסו, תצטרף ברזיל לשורה של מדינות כקנדה, צרפת, גרמניה ואוסטרליה, שכבר מכירות בסוג כלשהו של נישואין הומו-לסביים. יצוין כי בארצות הברית, רק מדינת ורמונט מכירה בסוג מסוים של נישואין חד מיניים. המדינה היחידה, שמכירה בנישואין הומו-לסביים כבנישואין לכל דבר ועניין היא הולנד.

תרגם: יניב הלפרין.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...