עוד בחדשות ודעות
 >  > 

קנדה: צעד לקראת איסור אפליית גייז בחינוך

ביהמ"ש הקנדי הכריע לטובת נער שביקש להביא את בן-זוגו לטקס הסיום; הערכות: אפשרות לאיסור בחוק על אפלייה גייז במוסדות חינוך

פרשה שהגיעה לסיומה, לפחות לעת עתה, בבית המשפט בקנדה, עשויה להביא למפנה דרמטי בכל הקשור לאי-אפליית הומוסקסואלים ולסביות במוסדות חינוך, בפרט בבתי ספר תיכוניים. בית המשפט בקנדה הכריע כי נער קנדי יכול לקחת את חברו לחיים בתור בן זוג לנשף בית הספר. ההכרעה ניתנה בעתירה אשר הגיש הנער כנגד הנהלת בית ספרו, שסירבה בתוקף לאפשר לנער לעשות זאת מטעמים "חינוכיים".

בית הספר הקתולי של דורהם בו למד הנער, מארק הול, אסר עליו להביא לנשף בית הספר את חברו לחיים בתור בן זוגו. פרקליטי בית הספר אמרו לבית המשפט, כי יש לבית הספר שמורה הזכות לנהל את בית הספר לפי שיטות הלימוד הקתוליות. הם הוסיפו, כי בית הספר אמנם מקבל הומוסקסואלים לשורותיו, אבל הוא אינו יכול לקבל "התנהגות הומוסקסואלית" בקרבו.

דיוויד קורבט, פרקליטו של הנער, טען כי ההחלטה קובעת שאסור לבתי ספר קתוליים להפלות על בסיס נטיות מיניות. הפרקליט הוסיף, שפסיקתו של בית המשפט היא רק פסיקה זמנית, אולם הנער מוכן עתה להמשיך עם עתירתו עד לבית המשפט העליון של קנדה כדי להפוך את תקפותה של ההחלטה מזמנית לקבועה.

רוג'ר האטצ'ינסון, פרופסור לתיאולוגיה מאוניברסיטת טורונטו, אמר בעקבות ההחלטה כי "בהתחשב בעובדה שיש לנער הזה כוח שכנוע לקחת את העניין רחוק כל כך - עליו לחשוב שיש לו סיכוי הגיוני לנצח. קשה היה לדמיין את זה קורה לפני 10-15 שנים". הנשף עצמו התקיים ביום שישי האחרון בהשתתפות הנער ובן זוגו, ז'אן פול דראמונד בן ה-21.

תרגם: יניב הלפרין.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...