עוד בחדשות ודעות
 >  > 

תקנות חדשות נגד אפליית גייז בטקסס

מועצת עיריית דאלאס, טקסס, אישרה ברוב גדול תקנות האוסרות אפלייה על רקע נטייתם המינית, ופועלות נגד מפירי החוק

מועצת העירייה של דאלאס, טקסס, אישרה בשבוע שעבר תקנה האוסרת אפליה כלפי הומוסקסואלים ולסביות. ההחלטה, שאושרה ברוב של 13 תומכים מול 2 מתנגדים, אוסרת אפליה בתחום התעסוקה, דיור ובמקומות ציבוריים כגון מסעדות ובתי מלון. המועצה קבעה קנסות של 200-500 דולר למפרי התקנה. ההחלטה לא כוללת עסקים בהם פחות מ-15 עובדים, משרדי מדינה, משרדים פדראליים וארגוניים דתיים. עד כה, רק עובדי עירייה הומוסקסואליים היו מוגנים מאפליה.

שני המצביעים נגד ההחלטה טענו, כי בשנה לחוצה כל כך מבחינה תקציבית, אין אפשרות לאכוף החלטות שכאלה. "למעשה מדובר בצעד יעיל מבחינה כלכלית, שכן היחידים שצריכים לשלם הם אלו שמפרים את החוק", טען אחד מחברי המועצה, שראה כיצד ההחלטה מתבצעת בקנה מידה לאומי.

בארבע ערים אחרות בטקסס קיימת מדיניות נגד אפליה, הכוללת אפליה על בסיס נטייה מינית. ביותר ממאתיים ערים ומחוזות ברחבי ארצות הברית כבר התקבלו החלטות דומות, המגנות על הומואים ולסביות מאפליה, כך לפי הקמפיין לזכויות האדם. בעסקים רבים קיימת מדיניות נגד אפליה על בסיס נטייה מינית. בשתים עשרה מדינות ובמחוז קולומביה יש חוקים האוסרים אפליה בתעסוקה על בסיס נטייה מינית. חקיקה דומה אושרה על ידי ועדת הסנאט של ארצות הברית בחודש שעבר.

תרגם: ערן קספר.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...