עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ממשלת בריטניה תומכת בזכות אימוץ לגייז

העיתון היומי "הגרדיאן" מדווח על שינוי חד בעמדת ממשלת בריטניה בנוגע לאימוץ ילדים ע"י זוגות לא נשואים, לרבות הומוסקסואלים

עיתון הגרדיאן מדווח כי ממשלת הלייבור בבריטניה נתנה לחברי הפרלמנט מטעם המפלגה חופש הצבעה בשאלת מתן זכות אימוץ לזוגות לא נשואים, ביניהם לזוגות הומוסקסואליים. אלן מילבורן, המכהן כמזכיר לענייני בריאות בממשלת בריטניה, הודיע כי הממשלה תגבה הצעות של יו"ר ועדת הבריאות של הפרלמנט מטעם הלייבור, דייויד הינצ'ליף, להרחיב את זכויות האימוץ בהצעת החוק העוסקת באימוץ ילדים. צעד זה יסלול את הדרך, טוען עיתון "הגרדיאן", לקראת אימוץ ילדים ע"י הומוסקסואלים תחת קטגוריה חקיקתית העוסקת בזכויות אדם.

בכתבה שפרסם "הגרדיאן", מספרת מערכת העיתון כי רווקים וזוגות שאינם נשואים, לרבות הומוסקסואלים, מורשים לאמץ ילד בבריטניה - אולם רק בן זוג אחד יכול להיות רשום כאפוטרופוס החוקי של הילד, בעוד בן הזוג האחר משולל זכויות הורות. מילבורן אמר לחברי הפרלמנט מטעם הלייבור כי הצעד איננו מכוון להתיר ליותר אנשים לאמץ, אלא ל"הרחיב את הזכות של יותר ילדים להיות מאומצים". במהלך דיון סיעתי, הוא טען כי "מטרת הממשלה היא להגדיל את מספר הילדים שיקבלו את ההזדמנות, באמצעות האימוץ, לגדול במשפחה אוהבת, יציבה וקבועה". הוא הסביר כי במידה והפרלמנטרים מהלייבור יצביעו בעד הצעת החוק, החלטות הקשורות באימוץ יהיו תלויות בבתי המשפט ובסוכנויות האימוץ וכך ייקבע מי יהיה בעל הזכות לאמץ.
"אני סבור כי הדבר חשוב בשעה שאנו שוקלים את הנושא ואת התיקונים, אשר בהם אני תומך אישית אגב, אנו נבין מה התיקונים במהותם", הסביר. "מטרתם היא באופן פשוט להרחיב את כמות ההורים המאמצים כך שיותר ילדים פגיעים... יהיו בעלי הזדמנות לחיים יציבים שהאימוץ יכול להביא, הסביר.

בשיחה שקיים "הגרדיאן" עם דובר המפלגה הליברל-דמוקרטית, ד"ר אוון האריס, קידם האריס בברכה את הודעה הממשלה, אך האשים אותה בכך שלא נתנה את מלוא תמיכתה עבור "דבר שיש לקבלו בכך שהוא [מקדם את] האינטרסים החשובים של הילדים, ודואג לאיכות [הסביבה המשפחתית] באזור הזה".

הממשלה דחתה במקור את התביעות לזכויות שוות לזוגות לא נשואים, מאחר שחששה שתעורר את חמתם של תועמלנים למען ערכי המשפחה. "הגרדיאן" מספר כי הממשלה שקלה זאת בשנית לאחר לחצים שהופעלו עליה מצד חברים פחות מרכזיים בסיעת הלייבור, שנתמכו ע"י בכירים במפלגה השמרנית. הצעת חוק האימוץ, שתכלול החלטות אלו, נדחתה בחודש מרץ לאחר התנצחויות בשאלת הזוגות הלא נשואים, ולא תעלה מחדש עד סוף חודש זה.

"הגרדיאן" מדווח כי לממשלה יש מטרה בהגדלת מספר המאומצים ב-40% עד שנת 2005, על מנת לשחרר אלפי ילדים מידי מוסדות המטפלים בהם. תומכי ההצעה טוענים כי במידה והם יתעלמו מהמגמות החברתיות בנוגע לנישואין, העובדים הסוציאליים יסתכנו באי-מציאת משפחות מתאימות.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...