עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ג'נט רינו: בעד זכות האימוץ לגייז ולסביות

ג'נט רינו, התובעת הכללית לשעבר, המתמודדת בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית, הביעה מחויבות מוחלטת למאבק ההומו-לסבי

אטלנטה, ג'ורג'יה. התובעת הכללית לשעבר ג'נט רינו אמרה ביום שבת שעבר, כי אין היא מוצא היגיון בחוקים האוסרים על הומואים ולסביות לאמץ ילדים. "במדינה שלי, הומואים ולסביות מחזיקים בזכות להיות הורים אומנים, אפוטרופוסים, רופאי ילדים, אחיות המטפלות בילדים. אבל הם לא יכולים לאמץ. זה פשוט לא הגיוני", היא הדגישה.

רינו, המתמודדת בבחירות המוקדמות של המפלגה הדמוקרטית בפלורידה, הפועלת להחלפת מושל פלורידה מטעם המפלגה הרפובליקנית, ג'ב בוש, דיברה באירוע התרמה ל"קמפיין לזכויות אדם", קבוצה מוושינגטון של הומואים ולסביות הפועלים למען זכויות האדם בכלל וזכויות הגייז בפרט.

בדבריה הזכירה רינו את רצח מת'יו שפרד בשנת 1998. היא ציינה כי חקיקה חייבת להתבצע על מנת לתת להומוסקסואלים את אותה הגנה נגד פשעי שנאה שיש למיעוטים גזעיים ואתניים. בהמשך היא היללה את ה"קמפיין לזכויות אדם" על מאמציו להגן על האמריקאים מאפליה על בסיס נטייה מינית, אבל הזכירה שיש עוד הרבה לעשות בנידון. "יש לנו עוד הרבה מה לעשות כדי שאפליה נגד אנשים בגלל הסטאטוס שלהם תסתיים במדינה זו", הדגישה רינו.

רינו הזכירה את ריליה ווילסון, הילדה בת החמש שנעלמה לפני 15 חודשים כשהייתה כביכול תחת השגחת סבתה מצד האבא ותחת פיקוח מחלקת המדינה לילדים ומשפחות. "האם הילדה הקטנה ההיא לא הייתה במצב יותר טוב אם מישהו שבאמת היה אכפת לו ממנה היה מאמץ אותה?", שאלה רינו. רינו דיברה גם בזכות העיקרון של מתן טיפול רפואי לכל האמריקאים, בין אם הם מבוטחים ובין אם לאו. היא גם הצביעה על הצורך להמשיך ולטפל במגיפת האיידס, ואף למצוא לה תרופה או חיסון.

הסקרים מראים כי רינו מובילה על עורך הדין ביל מקברייד בבחירות המוקדמות של המפלגה הדמוקרטית לבחירות לתפקיד מושל פלורידה, שיערכו ב-10 בספטמבר. מועמדים נוספים הינם מנהיג המיעוט בבית הנבחרים של פלורידה, לויס פרנקל, וחבר הסנאט של פלורידה, דריל ג'ונס.

בשיתוף סוכנויות הידיעות.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...